Nie ma mowy o konflikcie? “Nie powiem złego słowa”

Joao Cancelo
PressFocus Na zdjęciu: Joao Cancelo

Joao Cancelo został bohaterem jednego z najbardziej zaskakujących transferów ostatnich lat. Portugalczyk, który jeszcze nie tak dawno był gwiazdą Manchesteru City, stracił miejsce w podstawowym składzie Obywateli i w zimie przeniósł się do Bayernu. Teraz na temat tego ruchu wypowiedział się Pep Guardiola.

  • Joao Cancelo w zimie zamienił Manchester City na Bayern Monachium
  • Portugalczyk odszedł w poszukiwaniu regularnej gry
  • Na temat sytuacji obrońcy wypowiedział się Guardiola

“Nie wiem, co będzie kolejnym sezonie”

Joao Cancelo w tym sezonie w barwach Manchesteru City zdecydowanie obniżył loty i stracił zaufanie w oczach hiszpańskiego szkoleniowca, co spowodowało, że obrońca zdecydowanie częściej rozpoczynał mecze na ławce niż w podstawowym składzie. Frustracja Portugalczyka miała doprowadzić do wywołania konfliktu z Guardiolą, co w połączeniu z brakiem szans na regularną grę zaowocowało chęcią zmiany klubowych barw.

Po kreatywnego zawodnika, niezwykle niezadowolonego ze swojej pozycji w City, zgłosił się Bayern Monachium, który pozyskał go na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupu. Co na temat tej sytuacji powiedział Guardiola? – Cancelo zawsze chce grać. Musi grać, aby być szczęśliwym. Chce grać w każdym meczu i mam nadzieję, że w Bayernie będzie to możliwe – zaczął Hiszpan. – Nie wiem, co stanie się z João w następnym sezonie – dodał trener Obywateli. – Nie powiem złego słowa na jego temat. Etyka pracy, pasja, umiejętności są u niego na najwyższym poziomie – zakończył Guardiola.

Joao Cancelo już zadebiutował w nowych barwach. W pojedynku z Mainz Portugalczyk zaliczył asystę, a Bayern wygrał 4:0.

Komentarze