Napoli rezugnuje z pozyskania piłkarza Olympique Marsylia

Florian Thauvin
Florian Thauvin fot. PressFocus

SSC Napoli cały czas prowadzi negocjacje z Olympique Marsylia w sprawie transferu z udziałem Arkadiusza Milika. Niektóre media sugerowały, że w transakcję może być zaangażowany Florian Thauvin. Francuz miałby zakotwiczyć w szeregach Azzurich w zamian za Polaka. Okazuje się jednak, że taki scenariusz jest już nieaktualny.

SSC Napoli według informacji Il Mattino rezygnuje z pozyskania reprezentanta Francji. Wpływ na taki stan rzeczy mają mieć duże oczekiwania finansowe zawodnika OM.

Florian Thauvin to prawy pomocnik, który mógłby się przydać w szeregach ekipy ze Stadio Diego Armando Maradony. 27-latek w trakcie trwającej kampanii rozegrał łącznie 25 meczów, notując w nich sześć trafień i dziewięć asyst. W każdym razie władze Azzurrich nie są w stanie spełnić oczekiwań finansowych piłkarza.

Urodzony w Orleans zawodnik uchodzi za gracza niezwykle wszechstronnego. Co prawda jego wyjściową pozycją jest prawa pomoc, ale może grać też na skrzydłach. Bez wątpienia poradziłaby sobie nawet w roli klasycznego napastnika. W każdym razie fakt, że Thauvin ma określone wymagania finansowe, wyklucza możliwość sfinalizowania transakcji.

Francuz wrócił do ekipy z Lazurowego Wybrzeża latem 2017 roku z Newcastle United. Olympique Marsylia wyłożyła na transakcję 11 milionów euro. Wcześniej zawodnik broił barw między innymi Lille OSC, czy SC Bastii. Na koncie Thauvina jest także 10 występów w reprezentacji, w której strzelił jednego gola.

Francuski piłkarz ma kontrakt ważny z OM do końca czerwca tego roku. Rynkowa wartość Thauvina szacowana jest na 32 miliony euro.

Komentarze

Na temat “Napoli rezugnuje z pozyskania piłkarza Olympique Marsylia