W PSG nadciąga kolejna rewolucja, gwiazdorskie nazwisko na ławce o krok

Christophe Galtier we wtorek dowiedział się, że nie pozostanie trenerem Paris Saint-Germain. W ciągu najbliższej doby mistrzowie Francji chcą ogłosić zatrudnienie Juliana Nagelsmanna.

Christophe Galtier
IMAGO / Andy Rowland Na zdjęciu: Christophe Galtier
  • Francuskie media donoszą, że Christophe Galtier we wtorek dowiedział się, że zostanie zwolniony z funkcji trenera Paris Saint-Germain. Ponoć nawet sam zainteresowany nie był zaskoczony
  • Mistrzowie Ligue 1 planują tego lata kolejną rewolucję. Obejmie ona również ławkę trenerską
  • Nowym szkoleniowcem PSG ma jeszcze w tym tygodniu zostać Julian Nagelsmann

Nagelsmann zastąpi Galtiera i wreszcie poprowadzi PSG do triumfu w Lidze Mistrzów?

Francuskie media są zgodne. Football365 przekazało, że we wtorek Christophe Galtier dowiedział się, że nie pozostanie szkoleniowcem Paris Saint-Germain. Pomimo sięgnięcia po mistrzostwo oraz Superpuchar Francji trener nie sprostał wymaganiom giganta. Jak podkreśla wspomniane źródło, gdy 56-latek usłyszał przykre słowa od Luisa Camposa, nie był nawet zaskoczony. Pewną osłodą dla Galtiera może być fakt, że i tak otrzyma roczne wynagrodzenie, zapewnione przy podpisywaniu kontraktu.

Paryżanie po raz kolejny szykują rewolucję, której zwieńczeniem – jak zwykle – ma być triumf w Lidze Mistrzów. Tym razem mistrzowie Francji wytypowali do poprowadzenia tej misji Juliana Nagelsmanna. Jak donosi L’Equipe, Niemiec ma oficjalnie przejąć stery w PSG w ciągu najbliższej doby. Jego asystentem ma zostać z kolei legenda francuskiego futbolu, Thierry Henry.

Zobacz też: Transferowy dzień w Paryżu. PSG dokona dużych wzmocnień.

Komentarze