Morata: Ronaldo ma mentalność jak Rafael Nadal

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. PressFocus

Alvaro Morata w poprzedniej kampanii bronił barw Juventusu na zasadzie wypożyczenia z Juventusu. Klub z Turynu jest chętny na zatrzymanie zawodnika na kolejny sezon. Hiszpan natomiast w jednej z ostatnich wypowiedzi dla mediów przyznał, że nie wie, jaka czeka go przyszłość. Ponadto zabrał głos na temat Cristiano Ronaldo.

  • Alvaro Morata ma za sobą niezły sezon w Juve, ale wciąż nie znana jest przyszłość Hiszpana
  • 28-latek ma kontrakt z Atletico Madryt ważny do 2023 roku, tymczasem do klubu z Turynu został wypożyczony do końca czerwca tego roku
  • W jednym z ostatnich wywiadów piłkarz przyznał, że nie wie jeszcze, gdzie będzie grał w kolejnej kampanii

Alvaro Morata niepewny swojej przyszłości

Alvaro Morata może w kolejnym sezonie nadal być zawodnikiem Starej Damy. Sternicy Juve mają możliwości wykupienia piłkarza na stałe z Atletico Madryt lub wypożyczenia na kolejny sezon, co kosztowałoby 10 milionów euro. Nie jest tajemnicą, że ten drugi wariant jest poważnie rozpatrywany przez działaczy włoskiego klubu.

– Decyzja nie należy do mnie, gdzie będę grał. Będę występował tam, gdzie będzie mnie chciano – mówił Morata w rozmowie Radio Onda Cero.

– Dobrze było znów pracować pod skrzydłami trenera Diego Simeone. Nie wiem jednak, co się wydarzy – uzupełnił Hiszpan.

Morata wypowiedział się również na temat współpracy z Cristiano Ronado. Jest to ciekawe ze względu na to, że reprezentacja Hiszpanii w piątek wieczorem zmierzy się w meczu kontrolnym z Portugalią.

– Robi wszystko, aby sięgać po kolejne trofea i osiągać kolejne sukcesy. Ma mentalność zwycięzcy na najwyższym poziomie. Podobną jak Rafael Nadal. Podziwiam go bardzo i cieszę się, że mogłem grać z nim w jednym zespole – powiedział 28-latek.

W trakcie kampanii 2020/2021 wystąpił łącznie w 44 spotkaniach, w których zdobył 20 bramek, notując również 12 asyst. Wartość zawodnika wynosi 45 milionów euro.

Zobacz więcej: Oficjalnie: Massimiliano Allegri wraca do Juventusu

Komentarze