Skrzydłowy Bayernu na celowniku Milanu

Douglas Costa
Douglas Costa PressFocus

Transferowa ofensywa włoskiego Milanu trwa. Na celowniku Rossonerich, którzy podczas zimowego okna transferowego sprowadzili już trzech zawodników, znalazł się kolejny piłkarz. Jak informuje Tuttosport klub z San Siro wystosował zapytanie w sprawie występującego w Bayernie Monachium Douglasa Costy.

30-letni Brazylijiczyk w bawarskim zespole przebywa aktualnie na wypożyczeniu z Juventusu. Mistrzowie Niemiec poinformowali już jednak Starą Damą, że nie są zainteresowani skorzystaniem z opcji definitywnego transferu po zakończeniu sezonu. Tym samym Douglas Costa najpóźniej latem wróci na Półwysep Apeniński.

Sytuacji doświadczonego zawodnika dokładnie przyglądają się przedstawiciele Rossonerich. Według Tuttosport AC Milan rozważa nawet sprowadzenie piłkarza od siebie jeszcze w trakcie trwającego obecnie okna transferowego. W związku z tym zwrócił o informacje na temat możliwości przeprowadzenia takiej transakcji.

Jedną z przeszkód, które mogą stanąć na drodze transferu są oczekiwania finansowe samego piłkarza. Douglas Costa obecnie inkasuje sześć milionów euro rocznie. Na wykładanie takiej kwoty Milan raczej nie będzie mógł sobie pozwolić.

Brazylijczyk po powrocie do Bayernu Monachium nie zdołał wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie. W obecnym sezonie rozegrał dziewięć spotkań w Bundeslidze, ale tylko w trzech z nich wystąpił od pierwszej minuty. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki Douglas Costa wystąpił 19 razy w zespole prowadzonym przez Hansiego Flicka, zdobywając jednego gola i dokładając to tego trzy asyst.

Komentarze