Milan porozumiał się z Chelsea. Co na to piłkarz?

Radość piłkarzy AC Milanu
Radość piłkarzy AC Milanu fot. Grzegorz Wajda

AC Milan doszedł do porozumienia z Chelsea w sprawie warunków ponownego sprowadzenia na San Siro Tiemoue Bakayoko. Jak informuje Sky Sport Italia, 26-letni Francuz ma trafić do Rossonerich na kolejne wypożyczenie, bowiem Włosi nie byli w stanie spełnić oczekiwań finansowych Chelsea dotyczących definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Chelsea była gotowa na sprzedaż swojego piłkarza pod warunkiem otrzymania za niego 32 milionów euro. Na taki wydatek Milan nie mógł sobie w tej chwili pozwolić, ale przedstawiciele obu klubów kontynuowali rozmowy. Ich efektem jest porozumienie na mocy, którego Bakayoko ma przenieść się do Mediolanu na kolejne wypożyczenie z opcją definitywnego transferu.

Jak informuje Sky Sport Italia, Milan za roczne wypożyczenie zapłaci trzy miliony euro. W umowie znajdzie się również opcja pozwalająca włoskiemu klubowi na wykupienie piłkarza po zakończeniu sezonu za 30 milionów euro.

Bakayoko sfrustrowany kolejnymi wypożyczeniami

Na razie nie wiadomo, jak zareaguje na to sam zawodnik, który nie ukrywał frustracji ciągłymi wypożyczenia, na które był wysyłany od moment dołączenia do Chelsea w 2017 roku za 40 milionów euro. Na takiej zasadzie występował między innymi w Milanie w sezonie 2018/19.

Do sfinalizowania ewentualnych przenosin Bakayoko do Milanu brakuje już tylko uzgodnienia przez niego warunków indywidualnego kontraktu. Według włoskich mediów, na razie to nie nastąpiło, a rozmowy w tej sprawie toczą się bardzo wolno.

Bakayoko w zespole Milanu, w trakcie wspomnianego sezonu 2018/19, rozegrał 42 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając jednego gola. Ubiegły sezon Francuz spędził w Monaco.

Komentarze