Milan intensywnie pracuje nad pozyskaniem defensora

Fikayo Tomori
Fikayo Tomori fot. PressFocus

Fikayo Tomori jeszcze niedawno wydawało się, że zasili szeregi Newcastle United. Tymczasem najnowsze doniesienia Sky Sport Italia wskazują, że zawodnik urodzony w Calgary nie chce zostać w Premier League. Jednocześnie piłkarz ma zamiar dołączyć do AC Milanu.

Fikayo Tomori w powszechnej opinii uważany jest za główny cel Rossonerich. Wpływ na taki stan rzeczy ma to, że Mohamed Simaken doznał kontuzji. W związku z tym będzie wyłączony z gry przez dwa miesiące. Tym samym sternicy włoskiego klubu musieli znaleźć alternatywne rozwiązanie. Dotychczasowy główny cel transferowy przynajmniej na razie nie wzmocni Milanu.

Sky Sport podało, że Chelsea FC jest otwarta na to, aby wypożyczyć Tomoriego z opcją transferu definitywnego za 30 milionów euro. Anglik miałby wzmocnić mediolańską ekipę w defensywie.

Co prawda Frank Lampard jest wielbicielem talentu 23-latka. Z drugiej strony Tomori w trakcie trwającego sezonu rozegrał tylko cztery mecze, licząc wszystkie rozgrywki. Ostatnio pojawiły się informacje, że chęć pozyskania zawodnika wyraziło Newcastle United. Wydaje się jednak, że piłkarz zignoruje zainteresowanie Srok, mając w planach przeprowadzę do Włoch.

Godne uwagi jest to, że Chelsea nie porozumiała się jeszcze z Milanem w sprawie transakcji z udziałem Tomoriego. Sam zawodnik miał natomiast ustnie dogadać się w sprawie warunków indywidualnych z klubem z południa Europy.

Sternicy Milanu mają ostatnio ręce pełne roboty. Wygląda na to, że wkrótce szeregi Rossonerich wzmocnią także tacy piłkarze jak: Soualiho Meite i Mario Mandzukić. Pierwszy ma dołączyć do Milanu na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego za dziewięć milionów euro. Chorwat ma z kolei związać się z mediolańczykami na pół roku na zasadzie wolnego transferu.

Komentarze