Mathijs De Ligt
Mathijs De Ligt fot. Grzegorz Wajda

Media: De Ligt za 70 mln euro w Juve

Według informacji De Telegraaf po długich negocjacjach na linii AFC Ajax-Juventus FC w końcu został osiągnięty kompromis ws. transferu Mathijsa De Ligt. Suma transakcji ma wynieść 70 milionów euro bez żadnych dodatkowych bonusów.

Czytaj dalej…

Pierwotnie turyński klub miał plan, aby pozyskać 19-latka za 50 milionów euro, co miało być następstwem obietnicy władz Ajaxu względem piłkarza, którzy mieli oczekiwać takiej sumy od przyszłego klubu De Ligta, jeśli ten spędzi sezon 2018/2019 w szeregach stołecznej drużyny.

Jak się jednak okazało, nic na ten temat nie widział dyrektor sportowy amsterdamskiego klubu Marc Overmars. W związku z tym suma transferu za reprezentanta Holandii okazała się nieco wyższa. Według medialnych doniesień ma się zamknąć w wysokości 70 milionów euro, ale bez żadnych dodatkowych bonusów.

Sky Sport Italia podała natomiast, że De Ligt nie weźmie udziału w obozie przygotowawczym Ajaxu do nowej kampanii, podkreślając jednocześnie, że chociaż umowa jest blisko finalizacji, to nie została jeszcze zawarta.

Odnotujmy, że młody holenderski defensor jest jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodników na rynku transferowym. Swego czasu piłkarza chciały pozyskać takie kluby jak: FC Barcelona, czy Paris Saint-Germain. De Ligt w ostatniej kampanii wygrał podwójną koronę z klubem z Amsterdamu, docierając też do 1/2 finału Ligi Mistrzów, a także do finału Ligi Narodów UEFA z reprezentacją Holandii.


Komentarze