Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Grzegorz Wajda

Media: Arsenal chce Coutinho. Przekona Barcelonę?

Arsenal jest jednym z klubów, z którymi brazylijski pomocnik Philippe Coutinho łączony jest od dłuższego czasu. Przebywający obecnie w Bayernie Monachium zawodnik wkrótce wróci na Camp Nou, ale w zespole ze stolicy Katalonii raczej nie ma przyszłości. Barcelona jest zdecydowana na rozstanie z nim, najchętniej na zasadzie definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

Coutinho do Bayernu trafił przed rokiem na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. Mistrzowie Niemiec nie zdecydowali się jednak na skorzystanie z niej, co sprawia, że Brazylijczyk po zakończeniu rywalizacji w Lidze Mistrzów będzie zmuszony do powrotu do stolicy Katalonii. Niewiele jednak wskazuje na to, aby 28-letni piłkarz znalazł się w kadrze Barcelony na następny sezon.

Możliwy powrót Coutinho do Premier League

Borykająca się nie tylko z problemami finansowymi Barcelona liczy na definitywną sprzedaż Coutinho. Zysk z jego sprzedaży mógłby znacząco pomóc budżetowi katalońskiego klubu, ale znalezienie chętnego, który w obecnej sytuacji rynkowej zdecyduje się na spełnienie oczekiwań Barcelony może być trudne.

Brazylijczyk jest nieustannie łączony z powrotem do Premier League, na boiskach której miał już okazję występować w barwach Liverpoolu. Wśród klubów, które wyrażają największe zainteresowanie pomocnikiem znajduje się bez wątpienia Arsenal, który w ostatnich dniach, jak informuje dziennik Sport, miał przedstawić drużynie z Katalonii kolejną ofertę w tej sprawie. Ofertę, która nie zadowala władz Dumy Katalonii.

Kanonierzy chcieliby sprowadzić Coutinho na podobnej zasadzie, jak latem ubiegłego roku uczynił to Bayern Monachium. Przedstawiona oferta miała dotyczyć rocznego wypożyczenia z opcją definitywnego transferu. W najbliższym czasie nie należy się spodziewać akceptacji takiej propozycji przez Barcelonę, która cały czas ma nadzieję na zgłoszenie się po Coutinho klubu gotowego pozyskać go na zasadzie definitywnego transferu. Kolejne wypożyczenie, które pozwoliłoby na uniknięcie wypłacania piłkarzowi wysokiego wynagrodzenia, wydaje się być aktualnie dla Dumy Katalonii ostatecznością.

Coutinho sprawdził się w Premier League

Dla Coutinho powrót do Anglii byłby bardzo ciekawym rozwiązaniem na dalszą część kariery. Doświadczony pomocnik sprawdził się bowiem na angielskich boiskach, na których z dużym powodzeniem występował przez pięć lat w Liverpoolu. Na swoim koncie reprezentant Brazylii ma 152 występy w Premier League, w których zdobył 41 bramek i dołożył do tego 37 asyst.

Komentarze