Lucas Vazquez
Lucas Vazquez PressFocus

Manchester United może zarzucić sieci na Lucasa Vazqueza

Już w styczniu otwarte zostanie zimowe okienko transferowe. Nie dziwi zatem, że zaczynają pojawiać się coraz ciekawsze spekulacje na temat zmian klubów przez poszczególnych piłkarzy. Według najnowszych doniesień Defensa Central na celowniku Manchesteru United znalazł się Lucas Vazquez. Spekuluje się, że Real Madryt może być otwarty na sprzedaż zawodnika za 15 milionów euro (14 milionów funtów).

Lucas Vazquez to wychowanek Królewskich, który z przerwami broni barw tej ekipy od 2007 roku. W trakcie trwającej kampanii 29-latek wystąpił łącznie w 12 meczach, ale nie imponuje dobrymi statystykami, mając zaledwie jedną asystę na koncie. Jak na ofensywnie usposobionego zawodnika jest to wynik poniżej oczekiwań.

Mimo wszystko Hiszpan znalazł się w kręgu zainteresowania Manchesteru United. Zdaniem sterników angielskiego klubu właśnie były piłkarz RCD Espanyolu mógłby być ciekawą alternatywą dla Aarona Wan-Bissaki na prawej stronie boiska. Vazquez może również imponować swoją wszechstronnością.

Obecna umowa dziewięciokrotnego reprezentanta Hiszpanii z Realem obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Chociaż rynkowa wartość zawodnika szacowana jest na 10 milionów euro, to ze względu na to, że niebawem kontrakt piłkarza wygaśnie, to można przypuszczać, że madrycki klub mógłby sprzedać Vazqueza taniej.

Komentarze