Manchester United blisko finalizacji pierwszego transferu

Piłkarze Manchesteru United
Piłkarze Manchesteru United fot. PressFocus

Manchester United pokonał w piątkowy wieczór 2:1 Aston Villę w spotkaniu angielskiej ekstraklasy. Tym samym ekipa z Old Trafford legitymuje się bilansem 33 punktów na koncie. Menedżer Czerwonych Diabłów przyznał natomiast po zakończeniu meczu, że klub jest bliski pozyskania Amada Diallo.

Manchester United jest w związku z powyższym bliski sfinalizowania pierwszego zimowego transferu. 18-latek ma wzmocnić angielską ekipę w ofensywie. Godne uwagi jest to, że może grać zarówno na skrzydłach, jak i jako ofensywny pomocnik.

– Mieliśmy całą papierkową robotę związaną z pozyskaniem Amada Diallo. W każdym razie nie widzę już żadnych przeszkód przed finalizacją transakcji – przekonywał Ole Gunnar Solskjaer cytowany przez Sky Sports.

– Jesteśmy bardzo podekscytowani, mogąc go sprowadzić. Kilkakrotnie pokazał swoje umiejętności, ale oczywiście będzie musiał nauczyć się grać w Anglii, ponieważ to inny rodzaj piłki nożnej. Damy mu czas na rozwój – zaznaczył Norweg.

– Poza tym nie zamierzam zbytnio poświęcać się tematowi dotyczącemu tego, jak pracujemy ze swoimi zawodnikami. Skupiamy się na długofalowej pracy. Stawiamy sobie długoterminowe cele – przekonywał opiekun Czerwonych Diabłów.

Amad Diallo ostatnio bronił barw Atalanty BC. Wierząc medialnym doniesieniom, suma transakcji z udziałem piłkarza z Wybrzeża kości Słoniowej ma wynieść 21 milionów euro (18,6 miliona funtów).

Zawodnik pierwsze kroki w piłkarskiej przygodzie stawiał w Gruppo Sportivo Boca Barco. Jak dotąd grał tylko we Włoszech. W koszulce teamu z Bergamo zawodnik wystąpił łącznie w pięciu spotkaniach.

Komentarze