Manchester City poświęci obrońcę, by sprowadzić Gvardiola

Hiszpańskie media uważają, że Manchester City jest już pogodzony ze sprzedażą Aymerica Laporte. The Citizens tym samym chcą pozyskać fundusze, aby sprowadzić latem na Etihad Stadium gwiazdę RB Lipsk i reprezentacji Chorwacji Josko Gvardiola.

Josko Gvardiol
PressFocus Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Laporte odejdzie latem z Manchesteru City
  • Obywatele szukają funduszy na sprowadzenia Gvardiola
  • Chorwat będzie jednym z bardziej rozchwytywanych zawodników podczas okienka transferowego

Laporte zwolni miejsce Gvardiolowi w Manchesterze City

Aymeric Laporte nie może liczyć na regularne występy w drużynie Manchesteru City. Środkowy obrońca nie jest pierwszym wyborem Pepa Guardioli, dlatego The Citizens chcą sprzedać latem Hiszpana, aby zrobić miejsce w składzie dla Josko Gvardiola.

Wygląda na to, że Gvardiol podczas letniego okienka transferowego będzie jednym z bardziej rozchwytywanych zawodników, a obrońcą reprezentacji Chorwacji i RB Lipsk interesują się praktycznie wszystkie największe europejskie kluby.

Jednym z nich jest Manchester City. Według wielu źródeł zespół prowadzony przez Pepa Guardiolę jest głównym faworytem do sprowadzenia Gvardiola, a sprzedaż Laporte ma pomóc Obywatelom pozyskać Chorwata. Zwolennikiem tego transferu jest szkoleniowiec drużyny z Etihad Stadium.

Chorwat nie będzie jednak tanim zakupem. Mając na uwadze ogromny talent i spore doświadczenie w tak młodym wieku mówi się, że 21-latek może kosztować nawet około 80 mln euro.

Zobacz również: Goretzka pali się do gry przeciwko PSG. “Czeka nas świetny mecz”

Komentarze