Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

Manchester City dystansuje się od transferu z udziałem Messiego

Lionel Messi ma kontrakt ważny z FC Barceloną do końca czerwca tego roku. Nie brakuje zatem głosów na temat przyszłości Argentyńczyka. Jednym z klubów chętnych na pozyskanie piłkarza miał być Manchester City. Okazuje się jednak, że klub z Premier League dystansuje się od tematu dotyczącego Argentyńczyka.

Lionel Messi zdążył już zakomunikować, że nie planuje podejmować decyzji w sprawie swojej przyszłości do końca sezonu. Propozycja nowej umowy dla zawodnika też nie została jeszcze przedstawiona, ponieważ klub z Katalonii nie ma aktualnie prezydenta. Niemniej wszyscy kandydaci na to stanowisko przekonują, że priorytetem jest zatrzymanie Argentyńczyka w Barcelonie.

Dwa kluby w grze o gwiazdę Barcy

Od dłuższego czasu media podawały, że Manchester City chce pozyskać 33-latka. Wpływ na taki obrót wydarzeń miało mieć to, że chętny na taki ruch miał być menedżer Obywateli Josep Guardiola. Niemniej Paris Saint-Germain jest także jednym z klubów, z którym media łączą Messiego.

Pojawiły się doniesienia, że Man City złożył ofertę ws. sprawie Argentyńczyk. BBC Sport zdementowało jednak te doniesienia, przekonując, że żadna oferta ws. zawodnika nie została złożona. Ani latem minionego roku, ani w kolejnych miesiącach. Ponadto klub nie prowadzi żadnych rozmów w sprawie ewentualnej przeprowadzki Messiego do ekipy z Premier League.

Reprezentant Argentyny jest sześciokrotnym triumfatorem Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika świata. Messi w powszechnej opinii jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów.

W tym sezonie argentyński napastnik wystąpił łącznie w 29 spotkaniach, w których zdobył osiem bramek, a ponadto zaliczył osiem asyst. Okazję dna poprawienie tego bilansu będzie miał już w niedzielę w starciu z Cadiz CF. Messi z ekipą z Camp Nou wygrał między innymi 10 razy mistrzostwo Hiszpanii i czterokrotnie triumfował w Lidze Mistrzów.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 21. lutego 2021 13:58.


18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze