Man Utd szykuje się do złożenia oferty ws. obrońcy Realu Madryt

Raphael Varane
Raphael Varane fot. PressFocus

Manchester United w najbliższym tygodniu ma złożyć oficjalną ofertę w sprawie transfery z udziałem Raphaela Varane’a, podaje Daily Mail. Francuski obrońca jest jednym z tych, którzy znajdują się na szczycie listy życzeń Czerwonych Diabłów.

  • Manchester United jest poważnie zainteresowany pozyskaniem Raphaela Varane’a
  • Mistrz świata z 2018 roku zasygnalizował, że nie chce przedłużać kontraktu z aktualnym klubem
  • Na celowniku Czerwonych Diabłów znajduje się również Kieran Trippier

Man Utd celuje w solidne wzmocnienia

Manchester United od dłuższego czasu wyraża zainteresowanie pozyskaniem 28-latka. Doniesienia na temat przyszłości Varane’a podsyca fakt, że zawodnik wciąż nie zdecydował się na podpisanie nowej umowy z Realem Madryt.

Wicemistrzowie La Liga tego lata stracili już Sergio Ramosa. Strata drugiego kluczowego piłkarza w obronie może mieć niepożądane skutki. W każdym razie sternicy angielski klubu mają duże nadzieje związane z pozyskaniem zawodnika.

Man Utd nie celuje jednak tylko w transfer z udziałem Varane’a. Na radarze Czerwonych Diabłów znajduje się również Kieran Trippier z Atletico Madryt. Można się zatem spodziewać, że angielski klub ma odłożone duże pieniądze, bo transakcje dotyczące wymienionych piłkarzy będą niezwykle kosztowne. Ciekawostką jest z kolei to, że zarówno w przypadku Varane’a, jak i Tripiera sternicy Man Utd nie prowadzą jeszcze zaawansowanych rozmów.

Przedstawiciele władz klubu z Old Trafford nie absorbują jednak tylko tematy związane z pozyskiwaniem nowych piłkarze. Prace trwają także nad sprzedażą poszczególnych zawodników. Na tej płaszczyźnie mowa przede wszystkim o takich piłkarzach jak Alex Telles, czy Diogo Dalot. Pierwszy znajduje się na celownikach między innymi Interu Mediolan i Milanu.

Start nowej kampanii Premier League będzie miał miejsce w trzeci weekend sierpnia. Man Utd w pierwszej kolejce zmierzy się z Leeds United.

Czytaj więcej: Man Utd i Real finalizują rozmowy. Aktualne informacje z rynku transferowego

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. lipca 2021 12:06.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze