Romelu Lukaku
Romelu Lukaku fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Man Utd porozumiał się z Interem ws. Lukaku

Według informacji dziennikarza sportowego w osobie Fabrizio Romano doszło do porozumienia Manchesteru United z Interem Mediolan w sprawie transferu Romelu Lukaku do ekipy z miasta mody. Przedstawiciel Serie A od początku okna transferowego był zainteresowany pozyskaniem Belga.

Czytaj dalej…

W sprawie przyszłości Lukaku dzisiaj w Londynie pertraktował jego menedżer Federico Pastorello. Tymczasem Sky Sport Italia i FCInterNews donoszą, że włoski klub w końcu osiągnął kompromis z decydentami Czerwonych Diabłów, a finalizacja transakcji jest na ostatniej prostej.

Przypomnijmy, że mediolańczycy złożyli ofertę w wysokości 75 milionów euro plus premie. Co prawda Man Utd oczekiwał nieco więcej, ale wygląda na to, że na płaszczyźnie sumy odstępnego szczegóły zostały omówione.

Teraz na zielone światło w celu sfinalizowania transakcji czekają przedstawiciele Nerazzurrich, czyli Piero Ausilio i Beppe Marotta.

Według strony GianlucaDiMarzio.com reprezentant Belgii dzisiaj w nocy lub jutro rano pojawi się we Włoszech, aby przejść testy medyczne przed transferem.

AKTUALIZACJA


Lukaku ma związać się z Interem umową do 2024 roku. Włoski klub zapłaci 65 mln euro za Belga + 10-12 mln euro dodatków + procent od przyszłej sprzedaży Lukaku. Zawodnik ma zarabiać rocznie 7,5 miliona euro.


Komentarze