Liverpool sprowadzi duet piłkarzy ze Sportingu?! Chce nie tylko Amorima

Liverpool liczy, że od lata rozpocznie współpracę z Rubenem Amorimem. Za szkoleniowcem na Anfield może podążyć dwóch czołowych zawodników, którymi The Reds poważnie się interesują.

Marcus Edwards
Obserwuj nas w
fot. Alexandre Sousa / Alamy Na zdjęciu: Marcus Edwards
  • Liverpool planuje latem ściągnąć dwóch zawodników Sportingu
  • Chodzi o skrzydłowego Marcusa Edwardsa i obrońcę Goncalo Inacio
  • Do ekipy The Reds może dołączyć również trener Ruben Amorim

Liverpool upodobał sobie Sporting

Liverpool przygotowuje się do nieuniknionego rozstania z Juergenem Kloppem. Ta współpraca zakończy się już po sezonie. Faworytem do objęcia posady nowego szkoleniowca był Xabi Alonso, lecz w porę zrezygnował. Teraz The Reds pragną przekonać do przeprowadzki Rubena Amorima. Choć szkoleniowiec Sportingu utrzymuje, że nie rozmawia z angielskim gigantem, media uważają, że po sezonie rozpocznie tam pracę.

POLECAMY TAKŻE

Amorim może wziąć ze sobą dwóch zawodników. Liverpool wykazuje bowiem poważne zainteresowanie sprowadzeniem Marcusa Edwardsa oraz Goncalo Inacio. To niekwestionowane gwiazdy portugalskiego zespołu, które są łączone z hitowymi transferami. The Reds pragną za jednym razem sprowadzić rozchwytywany duet.

O ile ściągnięcie Edwardsa może być dość łatwe, o tyle znacznie trudniej będzie przekonać Inacio. Młody defensor znajduje się na listach życzeń takich ekip, jak Real Madryt, Bayern Monachium czy Manchester United. Kartą przetargową może okazać się osoba Amorima, z którą Portugalczykowi pracuje się doskonale. Jeśli finalnie szkoleniowiec wyląduje na Anfield, Inacio może podążyć w jego kierunku.

Komentarze