Liverpool wycenił pomocnika i dał zielone światło operacji

Saudyjskie kluby zamierzają sprowadzić dwóch pomocników Liverpoolu. O ile The Reds zależy na pozostaniu Jordana Hendersona, o tyle chętnie sprzedadzą Fabinho. Anglicy ustalili nawet wymaganą kwotę za Brazylijczyka, a ten nie wybierze się na drużynowy obóz do Niemiec.

Fabinho
Obserwuj nas w
IMAGO / David Rawcliffe Na zdjęciu: Fabinho
  • Liverpool jest skłonny oddać Fabinho do Arabii Saudyjskiej
  • The Reds oczekują od Al-Ittihad około 47 milionów euro
  • Brazylijczyk nie weźmie udziału w obozie przygotowawczym drużyny

Fabinho na wylocie z Liverpoolu

Kluby z Arabii Saudyjskiej bynajmniej nie zakończyły swej ekspansji w najsilniejszych ligach. Obecnie zespoły z Bliskiego Wschodu zagięły parol na Jordana Hendersona i Fabinho. Liverpool nie patrzy przychylnie na możliwość odejścia kapitana drużyny. Jeśli jednak chodzi o Brazylijczyka, sytuacja jest nieco inna.

Juergen Klopp zdaje sobie sprawę z konieczności wymiany pokoleniowej w drugiej linii drużyny. Widać to zresztą po ruchach transferowych klubu. Dlatego też The Reds są skłonni zaakceptować ofertę od Al-Ittihad – o ile wyniesie ona minimum 47 milionów euro.

29-latek otrzymał już zielone światło od klubu. Pozostali członkowie zespołu wyruszą na obóz przygotowawczy do Niemiec, a były gracz AS Monaco ma w tym czasie domknąć swój transfer.

Fabinho wystąpił w 49 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach minionego sezonu. Zanotował dwie asysty w Premier League.

Zobacz też: Pomocnik Barcelony priorytetem Juventusu.

Komentarze