Liverpool czeka na zielone światło od Benfiki

Darwin Nunez
Pressfocus Na zdjęciu: Darwin Nunez

Darwin Nunez zostanie nowym piłkarzem Liverpool. Zdaniem Fabrizio Romano, The Reds przygotowali już oficjalną ofertę za Urugwajczyka. Teraz wystarczy zgoda działaczy Benfiki, by młody talent trafił właśnie na Anfield za grubą kasę.

  • Darwin Nunez coraz bliżej Liverpool
  • Oficjalna oferta za napastnika Benfiki to 80 mln euro i bonusy
  • The Reds czekają tylko na zielone światło z Portugalii

Darwin Nunez w drodze na Anfield

Darwin Nunez woli grać dla Liverpool. W ostatnich tygodniach walczyło o niego kilka ekip Premier League, w tym Man Utd. Otoczenie napastnika lepiej dogadywało się jednak z obozem The Reds i jak się okazało, padły już ustne deklaracje pomiędzy obiema stronami.

Według Fabrizio Romano, Liverpool przygotował już oficjalną ofertę za 22-latka. Początkowa kwota za transfer wynosi 80 mln euro. W grę wchodzą też bonusy, więc cała operacja może osiągnąć pułap nawet 100 mln euro.

Żeby ten transfer doszedł do skutku, przedstawiciele Benfiki muszą dać zielone światło. Wszyscy w Lizbonie wiedzą, jaką propozycję przedstawili The Reds w kuluarach. Dlatego też, trwają ostatnie poprawki przed wejściem w decydującą fazę rozmów.

– “Liverpool przygotowuje oficjalną ofertę dla Darwina Nuneza na 80 mln eruo plus bonusy po otwarciu rozmów z Benfiką. Nie ma jeszcze oficjalnej propozycji – trwają rozmowy ustne, czekają na kluczowe momenty” – przekazał Fabrizio Romano.

– “Manchester United, wciąż w kontakcie z agentem Darwina Nuneza. Przed nami kluczowe godziny/dni “- zapewnił.

Wygląda na to, że Man Utd jeszcze nie zrezygnował z walki o podpis 22-latka. Czerwone Diabły mają jednak gorszą pozycję do negocjacji. Od dawna z Portugalli napływają plotki o żądaniach Darwina Nuneza. On sam woli reprezentować barwy klubu, który zapewni mu stabilny projekt i grę w Lidze Mistrzów.

W poprzednim sezonie Darwin Nunez wyrósł na prawdziwego lidera Benfiki. Zagrał łącznie w 41 meczach, notując w nich 34 gole i cztery asysty. Jeśli dojdzie do tego transferu w najbliższych dniach, ucieczki z Anfield poszuka zapewne Roberto Firmino.

Czytaj więcej: Polska zaprezentowała parodię piłki nożnej: bezproduktywna ofensywa, dziurawa defensywa i szóstka przyjęta

Komentarze

Na temat “Liverpool czeka na zielone światło od Benfiki

Czekam na oficjalkę jak rolnik na deszcz , myślę że linia ataku będzie wyglądać : Salah, Nunez, Diaz. ciekawi mnie ile brameczek wciśnie w pierwszym sezonie jak będą asystować mu TAA, Robertson i Salah 😀