Lech Poznań sfinalizował hitowy transfer

Afonso Sousa
fot. PressFocus Na zdjęciu: Afonso Sousa

Afonso Sousa został nowym zawodnikiem Lecha Poznań, poinformował mistrz Polski poprzez swoje biuro prasowe. Portugalczyk związał się z Kolejorzem umową do końca czerwca 2026 roku.

  • Lech Poznań poinformował o pozyskaniu nowego pomocnika
  • Szeregi Kolejorza zasilił Afonso Sousa
  • Portugalczyk wzmocnił mistrzów Polski w środku pola

Afonso Sousa nowym piłkarzem Lecha Poznań

Afonso Sousa od dłuższego czasu łączony był z transferem do Lecha Poznań. Środkowy pomocnik ostatecznie wzmocnił ekipę Johna van den Broma. Zawodnik związał się z drużyną z Bułgarskiej kontraktem na cztery sezony.

“Drugi piłkarz w letnim okienku transferowym już oficjalnie dołączył do Lecha Poznań. Portugalski środkowy pomocnik Afonso Sousa w czwartek po południu po przejściu testów medycznych podpisał czteroletni kontrakt. 22-latek, który przechodzi na zasadach transferu definitywnego z portugalskiego klubu OS Belenenses SAD, związał się z mistrzami Polski umową do 30 czerwca 2026 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowany na stronie internetowej mistrzów Polski.

Portugalczyk to wychowanek FC Porto, który w 2020 roku trafił do Belenenses. W zespole z Lizbony zawodnik wystąpił w 68 spotkaniach, strzelając w nich pięc goli.

Jest środkowym pomocnikiem, bardzo dobrze wyszkolonym technicznie, potrafiącym kreować akcje zespołu w środkowej części boiska, tam gdzie jest mało miejsca, a dużo agresywności, z którą doskonale dawał sobie radę w bardzo trudnej i wymagającej portugalskiej lidze. Mimo niewielkiego wzrostu, nie boi się walki, natomiast też mocno poprawił się w grze w defensywie, dlatego też m.in. trafił do reprezentacji U-21. Zresztą wcześniej regularnie grał również w kadrach juniorskich – mówił skaut Lecha Andrzej Juskowiak odpowiadający m.in. właśnie za rynek portugalski.

Czytaj więcej: 22-letni Szwed blisko Lecha Poznań. Transfer na ostatniej prostej

Komentarze