Real Madryt finalizuje kolejny transfer. Sięgnie po bramkarza z La Liga

Latem z Realem prawdopodobnie rozstanie się Andrij Łunin, który oczekuje regularnej gry. Królewscy znaleźli już jego następcę. Jose Felix Diaz przekazał, że ekipę wicemistrza Hiszpanii ma zasilić David Soria.

David Soria
Imago/Antonio Pozo Na zdjęciu: David Soria
  • Real Madryt w letnim oknie transferowym prawdopodobnie opuści Andrij Łunin
  • Ukrainiec chce grać regularnie, na co obecnie nie ma szans
  • W jego miejsce Los Blancos chcą sprowadzić Davida Sorię, któremu wygasa kontrakt z Getafe

David Soria zdecydowany na przenosiny do Realu Madryt

Real Madryt na koniec sezonu rozstaje się z wieloma zawodnikami. Potwierdzone zostały już odejścia Mariano, Karima Benzemy i Marco Asensio. Do tego grona może dołączyć Andrij Łunin. Rezerwowy bramkarz oczekuje regularnej gry, czego obecnie nie są w stanie zagwarantować mu Królewscy

Kontrakt Ukraińca wygasa co prawda dopiero za rok, jednak prawdopodobnie już w najbliższym okienku transferowym zdecyduje się on na odejście. Klub nie zamierza stawać mu na drodze. Co więcej, zagwarantował sobie już niemal jego zastępstwo. 

Dziennikarz Jose Felix Diaz przekazał, że bliski dołączenia do Los Blancos jest David Soria. Golkiper Getafe spędził kilka lat w akademii Realu Madryt, zanim przeniósł się do rezerw Leicester. Jego umowa wygasa wraz z końcem sezonu, dlatego Królewscy nie będą musieli nic płacić za pozyskanie 30-latka. 

W sezonie 2022/23 w 39 meczach David Soria zachował 14 czystych kont. W dużej mierze dzięki jego postawie Getafe udało się zająć 15. miejsce i utrzymać w La Liga.

Czytaj dalej: Barcelona pewna swego. Zaplanowała już ogłoszenie głośnego transferu

Komentarze