FC Barcelona finalizuje awaryjny transfer obrońcy

Julian Araujo
Pressfocus Na zdjęciu: Julian Araujo

FC Barcelona jeszcze przed zakończeniem zimowego okna transferowego rozstanie się z Hectorem Bellerinem. Xavi poprosił zarząd o sprowadzenie kogoś w zastępstwo dla Hiszpana. Dziennikarze Relevo przekazali, że klub stara się o pozyskanie Juliana Araujo z Los Angeles Galaxy. 

  • FC Barcelona postanowiła sprzedać Hectora Bellerina do Sportingu
  • Xavi poprosił, by na miejsce Hiszpana sprowadzić innego zawodnika
  • Duma Katalonii jest na zaawansowanym etapie negocjacji ws. wypożyczenia Juliana Araujo z LA Galaxy

Julian Araujo może wylądować zimą w Barcelonie

Już po kilku tygodniach współpracy Xavi skreślił Hectora Bellerina. Hiszpan poziomem na murawie odstawał od kolegów z zespołu, a do tego popełniał liczne błędy. Szybko jasne stało się, że klub nie przedłuży współpracy z prawym obrońcą, którego zakontraktowano latem.

W ostatnich dniach zimowego okna transferowego pojawiły się informacje, że Bellerin może szybko odejść FC Barcelony. Zainteresowanie pozyskaniem 27-latka wyraził Sporting, który był wówczas w trakcie negocjacji z Tottenhamem. Portugalski zespół miał opuścić Pedro Porro, na miejsce którego klub chciałby zakontraktować zawodnika Barcy. O negocjacjach Blaugrany ze Sportingiem poinformował Fabrizio Romano.

Zgodnie z informacjami dziennikarzy Relevo, Bellerin na pewno przeniesie się do Portugalii, a Barca zarobi na transakcji milion euro. Do tego może dojść jeszcze milion w bonusach. Xavi poprosił zarząd, aby na miejsce Hiszpana sprowadził innego zawodnika. Wybór padł na Juliana Araujo z Los Angeles Galaxy.

Duma Katalonii liczy na sfinalizowanie wypożyczenia prawego obrońcy. W jego kontrakcie ma zostać umieszczona klauzula wykupu na poziomie 5 milionów euro. Obie strony są bliskie osiągnięcia porozumienia.

Przeczytaj: Rewelacja mundialu naciska na transfer do FC Barcelony

Komentarze