FC Barcelona z kolejną ofertą za Lewandowskiego. Czy Bayern wreszcie odpowie?

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

FC Barcelona nie zamierza dawać za wygraną i zdaniem mediów przygotowała już kolejną ofertę za Roberta Lewandowskiego. Poinformował o tym będący blisko katalońskiego klubu Gerard Romero. Oferta Blaugrany ma opiewać na 40 milionów euro i dodatkowe 7 milionów w bonusach.

  • FC Barcelona w ostatnich tygodniach złożyła już dwie oferty za Roberta Lewandowskiego
  • Bayern Monachium jak do tej pory uparcie je ignoruje
  • Gerard Romero przekazał, że klub przygotował dla Bawarczyków kolejną propozycję

Lewandowski trzyma kciuki za Barcę

W tym tygodniu niemieckie media informowały, że Bayern Monachium wycenił Roberta Lewandowskiego na 50 milionów euro. Jeszcze do niedawna retoryka zarządu Bawarczyków brzmiała: “Robert nie jest na sprzedaż”. Pogarszająca się atmosfera w szatni mistrzów Niemiec, a także naciski ze strony mediów i Polaka doprowadziły do zmiany ich zatwardziałej do tej pory postawy.

Według Gerarda Romero FC Barcelona przygotowała kolejną ofertę za 33-latka, która ma być zbliżona do oczekiwań finansowych Bayernu. Duma Katalonii jest gotowa zaoferować 40 milionów euro i 7 milionów w bonusach za Polaka. Jest to parę milionów więcej aniżeli ich poprzednia propozycja, o której informował Tomasz Włodarczyk. Monachijczycy jak do tej pory nie byli skłonni odpowiedzieć na którąkolwiek z ofert, co zostało odebrane jako brak przyzwolenia na transfer.

Katalończycy liczą, że poprawiona oferta wreszcie usatysfakcjonuje Bawarczyków, którzy zagwarantowali sobie już transfer Sadio Mane. Ponadto Hasan Salihamidzić odnosząc się ostatnio do sytuacji Serge’a Gnabry’ego zapowiedział, że jeśli zawodnik jasno zakomunikuje chęć odejścia, klub postara wypracować się rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony. Ulegamy wrażeniu, że Robert Lewandowski głośniej niż teraz nie może już dopominać się o transfer. Mimo to mistrzowie Niemiec nie wykazują chęci do znalezienia polubownego rozwiązania jego sytuacji. 

Sprawdź też: Piłkarze Bayernu Monachium oczekują odejścia Lewandowskiego

Komentarze