Media: Juventus ma kandydata do zastąpienia Ronaldo

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann PressFocus

Zbliżająca się przerwa między sezonami może być bardzo intensywna w biurach Barcelony. Prezydenta katalońskiego klubu Joan Laporta ma być przekonany, że to odpowiedni moment na rozpoczęciem głębokiej przebudowy drużyny, a jednym z piłkarzy, który wymieniany jest w kontekście odejścia jest Antoine Griezmann. Dziennik Sport w gronie kandydatów do jego pozyskania wymienia Juventus.

W ostatnich dniach w hiszpańskich mediach pojawiły się informacje o możliwym powrocie reprezentanta Francji do Atletico Madryt. W przeciwnym kierunku miałby wówczas powędrować Joao Felix. Możliwość przeprowadzenia takiej transakcji wykluczył jednak prezydent klubu z Wanda Metropolitano Enrique Cerezo. Również w Barcelonie uważają, że szanse na jej powodzenie są bardzo małe.

Griezmann kandydatem do zastąpienia Ronaldo

Teraz dziennik Sport informuje o kolejnej opcji. Griezmann ma znajdował się w kręgu zainteresowań Juventusu, do którego mógłby przenieść się w przypadku odejścia Cristiano Ronaldo. Taki scenariusz z każdym dniem wydaje się coraz bardziej prawdopodobny. Decyzję Portugalczyka o opuszczeniu Turynu może również przyśpieszyć ewentualny brak kwalifikacji do rozgrywek Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.

Jeżeli odejście Ronaldo stanie się faktem, Juventus będzie musiał zastąpić go innym zawodnikiem. Według dziennika Sport w Turynie panuje przekonanie, że odpowiednim kandydatem byłby właśnie Griezmann. Na przeszkodzie mogą jednak stanąć kwestie finansowe, bowiem włoski klub również znajduje się w delikatnej sytuacji ekonomicznej. Rozwiązaniem mogłoby być pozyskanie Francuza na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Sam zawodnik na razie nie myśli o przyszłości i skupia się na przygotowaniach do finałów Mistrzostw Europy. Jego umowa z katalońskim klubem obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku i na razie nie wiadomo, jak zapatrywałby się na pomysł jego wytransferowania.

W obecnym sezonie Griezmann rozegrał w barwach Barcelony 50 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając w nich 19 bramek i dokładając 12 asyst.

Komentarze