Serie A
Serie A

Juve i Tottenham wciąż zabiegają o Zaniolo

Coraz bardziej realne wydaje się, że Nicolo Zaniolo opuści AS Romę i dołączy do Juventus FC w zamian za Gonzalo Higuaina plus gotówkę. Warto jednak zaznaczyć, że Tottenham Hotspur zaoferował za Włoch 23 miliony euro plus Toby’ego Alderweirelda.

Czytaj dalej…

20-letni piłkarz był odkryciem ostatniego sezonu, w którym rozegrał 36 meczów, notując dwie asysty. Przypomnijmy, że Zaniolo trafił do ekipy ze stolicy Włoch z Interu Mediolan w ramach transakcji za Radję Nainggolana.

Ostatnio pojawiły się natomiast głosy, że włoski zawodnik nie kwapi się do przedłużenia kontraktu z Romą, co może zwiastowac jego transfer do innego klubu. Podobno głównym celem piłkarza jest przeprowadzka do Juve, co sugerują SportItalia oraz Corriere dello Sport.

Zainteresowanie zawodnikiem Wilków wyraża również przedstawiciel Premier League w postaci Tottenhamu, który jest gotowy przeznaczyć 23 miliony euro za Zaniolo, uzupełniając swoją ofertę prawem własności do Belga Alderweirelda.

Odnotujmy, że rzymianie oczekują za swojego piłkarza 60 milionów euro. Tymczasem klub z Piemontu ma nadzieję, że uda się obniżyć tę sumę, angażując w transakcję Argentyńczyka Higuaina. Pozyskanie napastnika przez Romę może być w najbliższym czasie priorytetem dla tej ekipy, jeśli szeregi Romy na rzecz Interu Mediolan opuści Edin Dzeko.

Komentarze