Liverpool znalazł alternatywę dla Josko Gvardiola. Postara się o innego stopera z Bundesligi

Liverpool od dłuższego czasu marzy o transferze Josko Gvardiola. Cena za Chorwata może jednak sięgać 100 milionów euro, co zniechęca The Reds do starań o stopera. Redakcja Allgemeine Zeitung informuje, że alternatywą dla zawodnika RB Lipsk może być inna rewelacja Bundesligi – Micky van de Ven.

Micky van de Ven
Imago Na zdjęciu: Micky van de Ven
  • Liverpool nie jest skłonny płacić aż 100 milionów euro za Josko Gvardiola
  • Nowy dyrektor sportowy Liverpoolu, Joerg Schmadtke pracuje nad transferem stopera Wolfsburga, Micky’ego van de Vena
  • Wilki wyceniają swojego środkowego obrońcę na 40 milionów euro

Kolejny stoper z Bundesligi zainteresował Liverpool

Josko Gvardiol od dłuższego czasu figuruje na szczycie listy życzeń Liverpoolu. RB Lipsk wycenia jednak lidera swojej defensywy aż na 100 milionów euro. The Reds nie stać na tak wielki wydatek. Z tego względu klub rozgląda się za tańszą alternatywą dla środkowego obrońcy Byków

Zdaniem redakcji Allgemeine Zeitung na celowniku Liverpoolu znalazł się inny stoper z Bundesligi – Micky van de Ven. Nowy dyrektor sportowy drużyny z Anfield, Joerg Schmadtke dobrze zna obrońcę i sam zarekomendował go Juergenowi Kloppowi. To Niemiec sprowadził zawodnika do Wolfsburga w 2021 roku. 

Dyrektor sportowy Liverpoolu jest zdeterminowany do pozyskania stopera Wolfsburga. W ekipie Wilków Holender zanotował w tym sezonie 36 meczów. Jego dorobek to bramka i dwie asysty. Wolfsburg natomiast może pochwalić się szóstą najlepszą defensywą kampanii 2022/23 w Bundeslidze.

Wilki za swojego stopera oczekują 40 milionów euro. Redakcja Allgemeine Zeitung dodaje, że Schmadtke postara się obniżyć kwotę za 22-latka. Zwolennikiem transferu Holendra jest także Juergen Klopp.

Sprawdź: Liverpool rusza po wschodzącą gwiazdę Bundesligi. Rozpoczęto rozmowy

Komentarze