Duże nazwisko ma trafić do Fiorentiny. Co to oznacza dla Piątka?

Luka Jović
PressFocus Na zdjęciu: Luka Jović

Fiorentina pracuje nad wypożyczeniem z Realu Madryt Luki Jovicia. Oba kluby mają podzielić się po połowie pensją serbskiego napastnika. To może sprawić, iż Viola nie wykupi z Herthy Berlin Krzysztofa Piątka.

  • Serbski portal Butasport.rs donosi, że Fiorentina wypożyczy z Realu Madryt Lukę Jovicia
  • Viola ma też opcję wykupu Krzysztofa Piątka z Herthy Berlin za około 15 milionów euro
  • Pamiętając o kupionym niedawno Arthurze Cabralu może okazać się, że we Florencji zabraknie miejsca dla jednego z napastników

Jović w drodze do Fiorentiny. Dla Piątka zabraknie miejsca?

Luka Jović, jak dotąd, nie zrobił kariery w Realu Madryt. Ani przez moment nie nawiązał do formy, jaką błyszczał w barwach Eintrachtu Frankfurt w sezonie 2018/2019. Królewscy szukają pracodawcy dla serbskiego napastnika, w czym przeszkadza jego wysoka pensja.

Serbski portal Butasport.rs jest jednak przekonany, że klub doszedł do porozumienia z Fiorentiną. Viola poszukiwała napastnika ze zmysłem strzeleckim i uzgodniła z Los Blancos, że pensją 24-latka podzielą się po połowie. O ile Jose Felix Diaz twierdzi, że nie doszło jeszcze do oficjalnych kontaktów, o tyle reszta źródeł jest niemal pewna powodzenia.

To może oznaczać problemy dla Krzysztofa Piątka. Zespół z Florencji wypożyczył go zimą z opcją wykupu. Polak miał niezły start, łącznie w 18 spotkaniach strzelił sześć bramek. Im bliżej końca sezonu, tym mniejszy był wpływ napastnika na grę zespołu. Pamiętając, że drużyna kupiła – również zimą – Arthura Cabrala za 14 milionów euro, w linii ataku zaczyna robić się tłok. Trudno wyobrazić sobie, by Fiorentina zdecydowała się płacić połowę pensji Jovicia, a do tego wykupiła Piątka. To również kiepskie wieści dla Herthy, która liczyła na zarobek na polskim napastniku.

Serb w minionym sezonie rozegrał zaledwie 549 minut w 19 meczach. Strzelił jedną bramkę w La Lidze.

Komentarze