Joao Felix ma już plan na najbliższą przyszłość

Joao Felix
fot. PressFocus Na zdjęciu: Joao Felix

Joao Felix nie będzie dłużej reprezentował barw Atletico Madryt. Portugalczyk jest przekonany do zmiany klubu już w trakcie zimowego okienka transferowego – donosi “Marca”.

  • Joao Felix nie godzi się na dalszą grę w Atletico Madryt
  • Do transferu ma dojść już w trakcie styczniowego okienka transferowego
  • Portugalczyk cieszy się sporym zainteresowaniem wśród czołowych europejskich klubów

Felix ma dość taktyki Simeone

Joao Felix przychodził do Atletico Madryt jako ogromny talent i nadzieja na poprawę gry ofensywnej. Po trzech latach już wiadomo, że ten związek nie ma przyszłości. Diego Simeone niespecjalnie ceni umiejętności Portugalczyka, dla którego jest głównie tylko rezerwowym. Felix jest zawiedziony swoją sytuacją w Madrycie i nie wierzy w jej poprawę, dlatego zamierza podjąć poważne kroki już w trakcie zimowego okienka transferowego.

W barwach “Los Rojiblancos” Felix miewał dobre momenty, jednak najczęściej zawodził oczekiwania kibiców. Zupełnie inaczej radzi sobie w reprezentacji Portugalii, dla której jest wręcz kluczowym graczem. To sprawia, że wciąż cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem, bowiem europejscy giganci są przekonani, że w odpowiedniej drużynie Felix miałby okazję zabłyszczeć.

Kontrakt 23-latka obowiązuje do połowy 2026 roku, dlatego Atletico Madryt może liczyć na spore pieniądze. W 2019 roku wydano na niego blisko 130 milionów euro i ta kwota najprawdopodobniej się już nie zwróci, lecz transfer byłby możliwy za około 100 milionów euro. Podobne pieniądze niedawno proponował Bayern Monachium, który wciąż może chcieć go w swoich szeregach. Media przekonują także o zainteresowaniu ze strony Manchesteru United czy Paris Saint-Germain.

Zobacz również: Reprezentant Niemiec: jestem w stanie zrozumieć negatywną atmosferę

Komentarze