Jest oferta za Thiago. Kolejny klub wkroczył do gry

Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Kolejny klub wkroczył do rywalizacji o pozyskanie pomocnika Bayernu Monachium Thiago Alcantary. Poważnie zainteresowane sprowadzeniem reprezentanta Hiszpanii ma być Paris Saint-Germain. Mistrzowie Francji złożyli już w tej sprawie ofertę bawarskiemu klubowi – informuje Le 10 Sport.

Czytaj dalej…

29-letni pomocnik jest zdecydowany na opuszczenie zespołu mistrzów Niemiec. O swoich zamiarach poinformował już władze klubu, miał także przekazać taką informację kolegom z zespołu. Thiago Alcantara, którego kontrakt obowiązuje do czerwca 2021 roku, chce spróbować nowego wyzwania w swojej karierze.

Dotychczas doświadczony Hiszpan był przede wszystkim łączony z przenosinami do Liverpoolu, choć ma znajdować się również w kręgu zainteresowań menedżera Manchesteru City Josepa Guardioli. Teraz jednak wyrósł im bardzo poważny rywal.

PSG z ofertą dla Bayernu

Takim bez wątpienia jest Paris Saint-Germain. Jak informuje portal Le 10 Sport, dyrektor sportowy PSG, Leonardo, przedstawił już Bayernowi Monachium oficjalną ofertę w sprawie transferu. Jej kwota ma być zbliżona do oczekiwanych przez niemiecki klub 30 milionów euro. Wszystko więc wskazuje na to, że to właśnie PSG wysunęło się obecnie na fotel lidera w wyścigu o pozyskanie Thiago.

Reprezentant Hiszpanii do Bayernu trafił w 2013 roku i od tamtej pory rozegrał w jego barwach 231 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Na swoim koncie ma również 31 bramek i 37 asyst.

Komentarze