Jednak nie Villarreal? Napastnik otrzyma podwyżkę

Ben Brereton Diaz
PressFocus Na zdjęciu: Ben Brereton Diaz

Wiele wskazywało na to, że Ben Brereton Diaz po zakończeniu sezonu opuści Blackburn i przeniesie się do Hiszpanii. Nowym klubem reprezentanta Chile miał być Villarreal. Jednak obecny pracodawca napastnika wcale nie rezygnuje z przedłużenia współpracy ze swoim zawodnikiem i proponuje mu znaczną podwyżkę zarobków.

  • Ben Brereton Diaz w lecie może opuścić Blackburn
  • Napastnikiem interesuje się Villarreal
  • Obecny klub 23-latka chce przedłużyć z nim kontrakt

Brereton Diaz jednak zostanie w Blackburn?

Wydawało się, że Ben Brereton Diaz w lecie na pewno zamieni Championship na La Liga i Blackburn na Villarreal. Reprezentant Chile miał być po słowie z klubem z Estadio de la Ceramica i po zakończeniu sezonu dołączyć do szeregów Żółtej Łodzi Podwodnej jako wolny zawodnik.

Jednak okazuje się, że przeprowadzka napastnika wcale nie jest przesądzona. Według The Sun on Sunday obecny pracodawca 23-latka nadal wierzy w to, że uda mu się przekonać snajpera do pozostania na Ewood Park na kolejny sezon i w tym celu proponuje mu znaczną podwyżkę zarobków. Jeżeli Brereton Diaz zaakceptuję propozycję Rovers, na jego konto co tydzień będzie wpływało 30 tysięcy funtów. Aktualnie jego pensja wynosi 8,5 tysiąca.

W tym sezonie Ben Brereton Diaz wystąpił w 37 spotkaniach, strzelił 11 goli i zanotował cztery asysty. Blackburn obecnie plasuje się na 7. lokacie w Championship i ma tyle samo punktów, ile Sunderland i Millwall, które z 49 oczkami na koncie zajmują miejsca numer 5. i 6., a więc pozycje gwarantujące udział w barażach o Premier League.

Komentarze