Jasne stanowisko klubu. Polak nie odejdzie w zimie

Dawid Kownacki
PressFocus Na zdjęciu: Dawid Kownacki

Dawid Kownacki znakomicie spisuje się w barwach Fortuny Düsseldorf, co zwróciło uwagę większych klubów. Jednak Polak w zimie na pewno nie zmieni miejsca pracy. Klub wystosował oficjalny komunikat, w którym odrzuca zakusy potencjalnych chętnych.

  • Dawid Kownacki znakomicie spisuje się w koszulce Fortuny
  • Jego występy przyciągnęły kilku zainteresowanych
  • Niemiecki klub ogłosił, że napastnik nie jest na sprzedaż

Kownacki nie zmieni pracodawcy w tym okienku

Osiemnaście spotkań na zapleczu Bundesligi, osiem goli i sześć asyst – to dorobek Dawida Kownackiego na ligowych murawach. Nic dziwnego, że występy 25-letniego napastnika odbiły się szerokim echem w świecie futbolu i tym samym przyciągnęły kilku zainteresowanych jego usługami. Jednak Fortuna Düsseldorf szybko odrzuciła możliwość rozstania się z siedmiokrotnym reprezentantem Polski.

– Dawid nie odejdzie. Za nami intensywne rozmowy się na wszystkich szczeblach. Zdecydowaliśmy, że go nie sprzedamy – wyjaśnia Klaus Allofs, członek zarządu ds. sportu i komunikacji. – Zyski z transferów zawsze są mile widziane, ale musimy też myśleć o bieżącym sezonie. Naszym celem jest awans, a byłoby to znacznie trudniejsze, gdyby Dawid odszedł – dodał Allofs. – Dawid całkowicie zgadza się z tą decyzją i zachowuje się wzorowo – zakończył legendarny niemiecki piłkarz.

Komentarze