Kolejny kosztowny transfer Aston Villi na horyzoncie

Ismaila Sarr
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ismaila Sarr

Aston Villa chce zerwać z łatką ligowego średniaka i włączyć się do walki o wyższe cele. Tego lata ściągnięto już kilku ciekawych zawodników, a na horyzoncie jest kolejny transfer. Fabrizio Romano poinformował, że oferta w wysokości 25 milionów euro plus 3 milionów euro bonusów za Ismailę Sarra została przyjęta.

  • Ismaila Sarr spadł w ubiegłym sezonie z Watford do Championship, jednak jego powrót do Premier League był tylko kwestią czasu
  • Aston Villa osiągnęła porozumienie z klubem Senegalczyka. Zapłaci za niego 25 milionów euro plus 3 miliony euro w ramach bonusów
  • Skrzydłowy nie ustalił jeszcze warunków indywidualnego kontraktu z “The Villans”

Kolejny spory wydatek Aston Villi

Aston Villa tego lata poczyniła kilka jakościowych i kosztownych ruchów na rynku transferowym. Do zespołu trafili Boubacar Kamara oraz Diego Carlos, a ponadto definitywnie wykupiono Philippe Coutinho z FC Barcelony. Włodarze chcą za wszelką cenę zerwać z łatką klubu ze środka stawki i włączyć się do walki o wyższe cele.

Początek sezonu dla podopiecznych Stevena Gerrarda jest natomiast przeciętny, bowiem z trzech ligowych spotkań udało się wygrać zaledwie jedno. Aby szybko poprawić tę sytuację, szykowane są kolejne wzmocnienia. Jednym z nich jest Ismaila Sarr, o czym poinformował Fabrizio Romano.

Senegalczyk spadł w ubiegłym sezonie z Watford do Championship, jednak jego wzbudziła spory podziw. W ostatnich tygodniach znajdował się on na celowniku między innymi Leeds United oraz Newcastle United, choć do konkretów jako pierwsi przeszli “The Villans”.

Watford zaakceptowało ofertę w wysokości 25 milionów euro plus 3 milionów euro w ramach bonusów. Na przeszkodzie do finalizacji transakcji pozostała jedynie kwestia porozumienia ze skrzydłowym, które nie jest jeszcze osiągnięte. Aston Villa naciska na podjęcie szybkiej decyzji.

W ubiegłym sezonie Sarr długo zmagał się z problemami zdrowotnymi. W lidze angielskiej rozegrał łącznie 22 spotkania i strzelił 5 bramek.

Zobacz również: Arsenal pozbywa się transferowego niewypału

Komentarze