Arsenal włącza się do walki o młodego skrzydłowego FC Barcelony

Ilias Akhomach nie porozumiał się z FC Barceloną w sprawie nowego kontraktu i latem na zasadzie wolnego transferu odejdzie z katalońskiego klubu. Do walki o podpis prawego skrzydłowego włączył się Arsenal.

Mikel Arteta
PressFocus Na zdjęciu: Mikel Arteta
  • Ilias Akhomach był bliski przenosin do Leeds
  • Skrzydłowego na swój celownik wziął jednak Arsenal
  • Londyńczycy spróbują przechwycić 18-latka

Mikel Arteta sprowadzi Iliasa Akhomacha do Arsenalu?

Jak dowiedział się kataloński dziennik “SPORT”, Arsenal powalczy z Leeds United o podpis Iliasa Akhomacha z FC Barcelony. Umowa prawoskrzydłowego z Blaugraną kończy się 30 czerwca 2023 roku i już wiadomo, że kontrakt pomiędzy stronami nie zostanie przedłużony.

Leeds United, AC Milan, Sevilla czy Club Brugge – m.in. te kluby starały się o pozyskanie hiszpańskiego piłkarza marokańskiego pochodzenia, a rozmowy agenta utalentowanego zawodnika z władzami Pawi były już na finiszu. Sytuację odwrócić postarają się jednak Kanonierzy.

Kapitan reprezentacji Hiszpanii do lat 19 uchodzi za wielki talent, ale tak naprawdę nie otrzymał poważnej szansy na Camp Nou ze względu na ogromną konkurencję.

Ilias Akhomach zdążył zadebiutować w pierwszym zespole Barcy – rozegrał 3 mecze w sezonie 2021/2022. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 3 miliony euro.

Komentarze