Wychowanek Barcelony dopiął swego i zmienił klub

Ilaix Moriba (z prawej)
Ilaix Moriba (z prawej) PressFocus

RB Lipsk poinformowało o pozyskaniu Ilaixa Moriby. Barcelona otrzymała za swojego wychowanka szesnaście milionów euro, a pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt.

  • Przez całe okno transferowe trwało przeciąganie liny pomiędzy Barceloną a Ilaixem Moribą
  • Ostatecznie RB Lipsk zdołało sprostać wymaganiom zarówno klubu, jak i zawodnika i pozyskało go za 16 milionów euro

Ilaix Moriba zawodnikiem RB Lipsk!

Wielotygodniowa saga transferowa znalazła swój finisz. RB Lipsk poinformowało o wykupieniu Ilaixa Moriby z Barcelony. Pomocnik podpisał pięcioletni kontrakt.

18-latkowi za rok kończył się kontrakt w Katalonii i oczekiwał, że Joan Laporta oraz jego zarząd zaproponują mu umowę wartą osiem milionów euro za sezon. Prezydent Barcelony nie krył zdegustowania tą sytuacją i postawił sprawę jasno. Dopóki Moriba nie podpisze kontraktu adekwatnego do swojego wieku i roli w drużynie, dotąd pozostanie na trybunach. Perełka La Masii, której w zeszłym sezonie zaufał Ronald Koeman, nie wzięła udziału w przedsezonowym tournee nie tylko pierwszej, ale i drugiej drużyny Dumy Katalonii.

Moribie zależało na lukratywnym kontrakcie, a jego agentom na sporej prowizji. Laporta nie dał się jednak złamać i podkreślił, że siądzie do negocjacji tylko w przypadku, gdy inny klub zechce zapłacić za Moribę co najmniej 15 milionów euro. Choć długo w grze pozostawał Tottenham, na inwestycję zdecydował się RB Lipsk. Do Dumy Katalonii wpłynie 16 milionów euro, a sam 18-latek związał się z Bykami umową do 2026 roku.

Moriba od najmłodszych lat uznawany był za perełkę akademii Barcelony. Już w przeszłości naginano statuty, by zaoferować mu wyższą pensję. Teraz jednak drogi pomocnika i klubu rozchodzą się. 18-latek wystąpił w seniorskim zespole Blaugrany 18 razy. Zanotował gola i trzy asysty.

Przeczytaj również: Busquets i Alba zgodzili się na obniżkę pensji.

Komentarze