Haaland wskazał klub do którego chce trafić

Erling Haaland
Erling Haaland Pressfocus

Erling Haaland wybrał już swój kolejny kierunek w karierze. Jak informuje AS norweski napastnik Borussii Dortmund jest zdecydowany na przejście do Realu Madryt. 20-latek miał już o swoich zamiarach poinformować swojego ojca Alfa-Inge Haalanda oraz dyrektora Królewskich Jose Angela Sancheza.

Norweg wybrał, Real nie będzie licytował

Przyszłość Norwega jest od jakiegoś czasu tematem intensywnych spekulacji. W ostatnich dniach jego menedżer Mino Raiola miał spotkać się w tej sprawie z przedstawicielami Barcelony i Realu Madryt. Według informacji AS piłkarz jest jednak zdecydowany na przenosiny na Santiago Bernabeu. Do finalizacji transferu jest jednak daleka droga.

Przede wszystkim zainteresowane pozyskaniem Haalanda kluby muszą w tej sprawie dojść do porozumienia z Borussią Dortmund. Tymczasem Real Madryt nie ma żadnego zamiaru dać się wciągnąć w wojnę ofertową z Barceloną, Manchesterem City czy Liverpoolem, które również łączone są z pozyskaniem Norwega.

Oznacza to, że Real Madryt raczej nie zdecyduje się na wyłożenie 150-175 milionów euro, jeśli tak potoczy się licytacja. Jeżeli Królewscy mieliby wyłożyć taką kwotę, to woleliby przeznaczyć ją na swój transferowy priorytet, którym jest Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain.

Obecna umowa urodzonego w Leeds napastnika obowiązuje do czerwca 2024 roku. Według nieoficjalnych informacji znajduje się w niej klauzula pozwalającą mu na odejście za około 75-100 milionów euro, ale może zostać aktywowana dopiero latem przyszłego roku. Podczas najbliższego okna transferowego z pewnością zainteresowane kluby będą musiały sięgnąć głębiej do kieszeni.

Komentarze