Gwiazda Serie A nie dla Chelsea. Zdecydowane stanowisko

Rafael Leao
Pressfocus Na zdjęciu: Rafael Leao

Rafael Leao znajduje się na liście życzeń Chelsea. Milan nie chce jednak sprzedać Portugalczyka, którego celem jest nowy kontrakt we Włoszech.

  • Milan latem otrzymał nieoficjalną ofertę od Chelsea
  • Londyńczycy zabiegali o to, aby ich piłkarzem został Rafael Leao
  • Portugalczyk ma jednak inny plan

Milan może być spokojny

Milan i Chelsea to drużyny, które rozczarowują swoich kibiców w pierwszych tygodniach sezonu 2022/2023. Mediolańczycy nie są w kryzysie, ale już trzykrotnie stracili punkty. Z kolei londyńczycy zmienili szkoleniowca, ponieważ pozycja w tabeli pozostawiała wiele do życzenia. Kluby te łączy Rafael Leao, czyli gwiazdor Serie A, o którego zabiega gigant Premier League.

The Blues zachwycili się Portugalczykiem w minionym oknie transferowym. Londyńczykom potrzebne było jakościowe wzmocnienie ofensywy, a Leao to gwarant wielu goli. W poprzedniej kampanii uzbierał ich 14, a do tego dorzucił 12 asyst. Chelsea złożyła nieoficjalną ofertę Milanowi, ale nie spotkała się ona z akceptacją mediolańczyków, którzy zatrzymali swojego lidera.

Chelsea nie porzuciła swoich marzeń o kupnie Leao. Między innymi dlatego, że Portugalczyk ma tylko dwa lata kontraktu. Milan nie uznaje tego za problem, ponieważ jest spokojny o przedłużenie umowy z 23-latkiem. Negocjacje w tej sprawie już trwają. Leao chciałby dostać siedem milionów euro rocznie. Mistrz Włoch na razie oferował o milion mniej, ale zawodnikowi zależy na Milanie. Portugalczyk chce związać się z dotychczasowym pracodawcą nowym kontraktem, a to sprawiłoby, że Chelsea musiałaby się obejść smakiem.

Czytaj także: Co transfer Ronaldo ma wspólnego z transferem Walukiewicza?

Komentarze