Guendogan nie wyklucza powrotu do byłego klubu w przyszłości

Ilkay Guendogan
PressFocus Na zdjęciu: Ilkay Guendogan

Wciąż niejasna jest przyszłość Ilkaya Guendogana. Umowa doświadczonego piłkarza z Manchesterem City wygasa 30 czerwca 2023 roku.

  • Guendogan niedługo będzie musiał zdecydować o przyszłości
  • Pomocnik może przedłużyć umowę z Man City lub zmienić otoczenie
  • 32-latek nie wyklucza powrotu do Norymbergi, ale taki scenariusz rozpatruje za kilka lat

Jaką decyzję podejmie Ilkay Guendogan?

Ilkay Guendogan za kilka miesięcy będzie musiał podjąć ostateczną decyzję odnośnie swojej najbliższej przyszłości. Środkowy pomocnik mógłby przedłużyć wygasający kontrakt z Manchesterem City, ale w tym momencie wydaje się, że 32-latek raczej zmieni otoczenie.

Mówi się, że sytuację doświadczonego zawodnika bacznie obserwują takie kluby jak Barcelona, Bayern Monachium, Paris Saint-Germain czy Juventus. 63-krotny reprezentant Niemiec ostatnio wypowiedział się o ewentualnym powrocie do Norymbergi i przyznał, że nie wyklucza ponownego zagrania dla drużyny “Der Altmeister” w dalszej przyszłości.

Szczerze mówiąc, w przyszłym roku będzie jeszcze trochę trudno o taki scenariusz, ale zdecydowanie mogę sobie wyobrazić powrót do Norymbergi pewnego dnia w jakimkolwiek charakterze. Ten klub i to miasto kojarzą mi się ze wspaniałymi ludźmi i świetnymi momentami w moim życiu – powiedział Ilkay Guendogan.

Kapitan Manchesteru City był piłkarzem FC Nuernberg w latach 2009-2011. To właśnie z Norymbergi pomocnik przeprowadził się do Borussii Dortmund, skąd z kolei w 2016 roku za 27 milionów euro powędrował na Etihad Stadium.

Ilkay Guendogan w 20 spotkaniach aktualnej kampanii strzelił 2 bramki i zaliczył tyle samo asyst. Portal “Transfermarkt” wycenia go na 25 milionów euro.

  • Czytaj więcej:
Stoper Realu odrzuca oferty. Chce zostać w Madrycie
Nacho Fernandez

Nacho Fernandez jest związany z Realem Madryt od 2001 roku, kiedy to trafił do akademii “Królewskich”. 32-letni stoper pomimo ograniczonej roli w zespole Carlo Ancelottiego jest bardzo szczęśliwy w stolicy Hiszpanii. Nacho Fernandez otrzymał kilka ciekawych ofert 32-latek wolałby jednak przedłużyć kontrakt z Realem Madryt Środkowy obrońca jest drugim po Karimie Benzemie kapitanem “Królewskich” Nacho

Czytaj dalej…

Komentarze