Forma Zielińskiego zauważona. Angielscy giganci zainteresowani Polakiem

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Według Liverpool Echo, Liverpool ponownie zainteresowany jest sprowadzeniem Piotra Zielińskiego. The Reds powalczą jednak o podpis pomocnika Napoli z Manchesterem City.

Zieliński – czas na kolejny krok

Piotr Zieliński w obecnym sezonie błyszczy formą w barwach Napoli. Choć Petronopei nie mogą zaliczyć kampanii do udanych, polski pomocnik strzela, asystuje i jest jednym z liderów włoskiej drużyny.

Ta dyspozycja nie umknęła Juergenowi Kloppowi, który po raz kolejny chce sprowadzić Polaka na Anfield Road. Jak donosi dobrze zorientowane w sprawach klubu Liverpool Echo, Zieliński miałby zastąpić Georginio Wijanlduma. Kontrakt z Holendrem kończy się w czerwcu bieżącego roku, a pomocnik chce szukać nowych wyzwań. O podpis polskiego gracza wcale nie musi być jednak łatwo. Zainteresował się nim bowiem również Pep Guardiola, który widzi dla niego miejsce w drugiej linii Manchesteru City.

Powrót do przeszłości

Liverpool zamierzał sprowadzić Zielińskiego już w 2016 roku. Był wówczas zawodnikiem Udinese. Zainteresowanie wzmogło się po tym, jak wystąpił w odcinku programu “Turbokozak” w koszulce The Reds.

Włoski klub zaczął podbijać cenę za młodego pomocnika, a klub znad Mersey nie zamierzał podejmować tak wysokiego ryzyka. Po pięciu latach Zieliński okrzepł, świetnie odnajduje się w czołowym zespole jednej z najsilniejszych lig świata i być może to najlepszy czas, by zmienić buty na jeszcze większe i spróbować swoich sił w Premier League.

W obecnym sezonie polski pomocnik wystąpił w 36 meczach w barwach Petronopei. Zanotował w nich osiem bramek i tyle samo asyst.

Już w czwartek Zieliński będzie miał okazję, by potwierdzić niezwykłą formę na kanwie reprezentacyjnej. Biało-czerwoni rozpoczną wtedy spotkaniem z Węgrami zmagania o awans na mistrzostwa świata 2022.

Węgry
Polska
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. marca 2021 20:42.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze