FC Barcelona faworytem do sprowadzenia Austriaka

Camp Nou
Camp Nou PressFocus

Utalentowany pomocnik Rapidu Wiedeń Yusuf Demir znalazł się na celowniku największych europejskich klubów. Jak informuje ESPN faworytem do jego sprowadzenia jest FC Barcelona.

Jeden z największych talentów

17-latek jest związany z austriackim klubem umową do czerwca 2022 roku. W pierwszej drużynie zadebiutował pod koniec 2019 roku, a aktualnie regularnie występuje w zespole prowadzonym przez Dietmara Kuhbauera. Biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, w obecnym sezonie wystąpił w 23 spotkaniach, zdobywając sześć bramek. Dzięki dobrej postawie wywalczył sobie również miejsce w reprezentacji Austrii do lat 21.

Jego wysoka forma oraz umiejętności nie pozostały niezauważone wśród przedstawicieli czołowych europejskich klubów. Demir przez ich przedstawicieli uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych młodych zawodników w Europie i wkrótce można spodziewać się zaciętej walki o jego pozyskanie.

Jak informuje ESPN Demirowi bacznie przyglądają się przedstawiciele takich klubów jak FC Barcelona, Manchester United, Manchester City, Bayern Monachium i Borussia Dortmund. Faworytem do jego sprowadzenia jest Duma Katalonii, która w ostatnich miesiącach wykonała dużą pracę u podstaw. Klubowy dział skautingu sporządził już obszerny raport na temat Demira, który zostanie przekazany nowemu prezydentowi Joanowi Laporcie. Koszt sprowadzenia utalentowanego Austriaka może wynieść od 5 do 15 milionów euro.

Komentarze