FC Barcelona chce pozyskać reprezentanta Brazylii

Oscar
fot. PressFocus Na zdjęciu: Oscar

FC Barcelona według najnowszych informacji mediów ma w polanach pozyskanie Oscara z chińskiego Shanghai Dongya. Informację na temat zainteresowania Katalończyków brazylijskim pomocnikiem przekazał w mediach społecznościowych TNT Sports.

  • FC Barcelona cały czas rozgląda się za zawodnikami mogącym wzmocnić drugą linię
  • Według brazylijskich mediów Katalończycy chcą pozyskać Oscara
  • 30-latek ma kontrakt z Shanghai Dongya ważny do 2024 roku

FC Barcelona zainteresowana Oscarem

FC Barcelona podobno jest w kontakcie ze stroną piłkarza od początku tego roku. Kłopotem przy finalizacji transakcji z udziałem Oscara mogą być jednak finanse, które na pewno w kontekście Barcy nie mogą być dzisiaj bodźcem kluczowym.

Brazylijczyk broni barw ekipy z Dalekiego Wschodu od 2017 roku. Piłkarz dołączy do Shanghai Dongya z Chelsea za 60 milionów euro. Obecna umowa 30-latka z klubem z Chin obowiązuje do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 18 milionów euro.

Oscar w 2011 roku zadebiutował w reprezentacji Brazylii. W drużynie narodowej rozegrał 48 meczów, zdobywając w nich 12 bramek. Tymczasem w koszulce Shanghai piłkarz jak na razie rozegrał 170 spotkań, w których zanotował 50 trafień i 93 asysty.

Oscar w trakcie kariery wygrał jak dotąd dwa mistrzostwa Anglii z Chelsea, jedno mistrzostwo Brazylii z Sao Paulo, a także jedno mistrzostwo Chin. Na koncie Brazylijczyka jest też triumf w Copa Libertadores, czy w Lidze Europy.

Czytaj więcej: Pique optymistą przed meczem z Realem Madryt

FC Barcelona
Real Madryt
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. stycznia 2022 19:55.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze