Manchester United wysłał skrzydłowego do Hiszpanii

Piłkarze Deportivo Alaves
Piłkarze Deportivo Alaves PressFocus

Skrzydłowy Manchesteru United Facundo Pellistri drugą część obecnego sezonu spędzi w Hiszpanii. Czerwone Diabły poinformowały o wypożyczeniu 19-letniego piłkarza do końca obecnego sezonu do Deportivo Alaves.

Utalentowany Urugwajczyk na Old Trafford trafił na początku października na zasadzie definitywnego transferu z Penarolu Montevideo. Manchester United sięgnął wówczas głęboko do klubowej kasy, bowiem zapłacił za niego 8,5 miliona euro.

Jesienią zawodnik nie otrzymał szansy debiutu w pierwszym zespole prowadzonym przez Ole Gunnara Solskjaera. Występował natomiast w drugiej drużynie. W jej barwach wystąpił w lidze sześć razy, zdobywając dwa gole i notując jedną asystę.

Teraz uznano, że najlepszym rozwiązaniem dla rozwoju Pellistriego będzie wypożyczenie do innego klubu, w którym będzie miał okazję do regularnych występów. Po Urugwajczyka zdecydowali się sięgnąć przedstawiciele Deportivo Alaves. W zespole z Kraju Basków utalentowany 19-latek będzie występował do końca obecnego sezonu.

Pellistri drużynie z Vitorii ma pomóc w walce o pozostanie w hiszpańskiej ekstraklasie. Alaves plasuje się obecnie w strefie spadkowej, ale ma tylko samo punktów co zajmująca 17. miejsce Osasuna Pampeluna.

Komentarze

Comments 2 comments

Solskjaer w listopadzie mówił: ” Jest piłkarzem, z którym będziemy postępować ostrożnie. Damy mu czas, aby się zaaklimatyzował i przyzwyczaił do nowych warunków. ”
Rozumiem, że przeszedł pierwsze szczeble aklimatyzacji w klubie, a teraz przyszedł czas na poważną grę. Mamy kilku młodych, przyszłościowych piłkarzy na wypożyczeniach, to raczej normalna kolej rzeczy w drodze do pierwszej drużyny.
.
Mnie interesuje coś innego – kupiony został Diallo, również prawy napastnik, ale bardziej wszechstronny i chyba bardziej zdolny?? Od razu wskoczył do składu, podobno niebawem ma debiutować, zobaczymy.. Jak na razie ładnie się wprowadził w debiucie PL2 strzelił 2 gole w meczu z Liverpoolem, wygranym przez nas 2 – 6.
.
a przecież jest jeszcze 19 letni Greenwood, również prawa.. Gdzie, kiedy, kogo testować? Paranoja, dlatego nie dziwi mnie to wypożyczenie. A co będzie w przyszłości, jak to się rozwinie? Na ten moment wydaje się, że jeden z tej trójki pójdzie do odstrzału, albo zmieniona będzie docelowa pozycja na boisku.. czas pokaże.