Everton może wykupić Coady’ego w promocyjnej cenie

Conor Coady
PressFocus Na zdjęciu: Conor Coady

Klub z Goodison Park ma opcję wykupu Conora Coady’ego z Wolverhampton Wanderers. Jak podają “The Telegraph” oraz “The Athletic”, kwota za transfer definitywny jest bardzo atrakcyjna, bo wynosi tylko 4,5 miliona funtów.

  • 29-letni obrońca był kluczową postacią Wolves
  • Coady nieźle prezentuje się w Evertonie, gdzie jest wypożyczony
  • Transfer definitywny będzie kosztował “The Toffees” 4,5 mln funtów

Solidne wzmocnienie na korzystnych warunkach

Przeprowadzka Conora Coady’ego do Evertonu zeszłego lata była sporą niespodzianką. Dotychczasowy kapitan Wolverhampton Wanderers został wypożyczony na jeden sezon do drużyny prowadzonej przez Franka Lamparda. Jak się teraz okazuje, “The Toffees” po obecnej kampanii będą mogli wykupić defensora za zaledwie 4,5 mln funtów, co jest absolutną promocją.

10-krotnego reprezentanta Anglii pozbył się ówczesny trener Wolves – Bruno Lage – który zresztą niedawno został zwolniony. 29-letni środkowy obrońca nie był w planach 46-letniego Portugalczyka, dlatego przeniósł się do niebieskiej części Liverpoolu. Everton prawdopodobnie skorzysta z możliwości wykupu Coady’ego, biorąc pod uwagę atrakcyjną kwotę wykupu.

Ogromny wpływ na tę transakcję miał dyrektor sportowy Evertonu – Kevin Thelwell – który wcześniej pracował na tym samym stanowisku w Wolverhampton Wanderers. Conor Coady w 7 spotkaniach trwającego sezonu strzelił 1 bramkę i zaliczył tyle samo asyst.

Wartość rynkowa mierzącego 185 cm wzrostu stopera szacowana jest przez “Transfermarkt” na 18 mln euro. Niewykluczone, że Everton będzie musiał zapłacić 4,5 mln funtów plus ewentualne bonusy za kartę zawodniczą Coady’ego, ale mimo wszystko taki transfer ciągle jest świetną okazją.

Komentarze