Donnarumma wypchnie Navasa z PSG

Gianluigi Donnarumma
PressFocus Na zdjęciu: Gianluigi Donnarumma

Zdaniem mediów, Gianluigi Donnarumma stanie się pierwszym bramkarzem Paris Saint-Germain w przyszłym sezonie. Włoch wygra konkurencję z Keylorem Navas, który w związku z tym odejdzie z Paryża w czasie letniego okienka transferowego.

  • Według mediów Donnarumma zostanie w przyszłym sezonie pierwszym bramkarzem PSG
  • Keylor Navas nie godzi się z rolą rezerwowego
  • Reprezentanta Kostaryki najprawdopodobniej odejdzie latem z paryskiego klubu

Włoch zostanie pierwszym bramkarzem PSG

Reprezentant Włoch dołączył do PSG jako wolny zawodnik z Milanu zeszłego lata, podpisując kontrakt do 2026 roku, będąc silną konkurencją dla Keylora Navasa. Mauricio Pochettino praktycznie przez cały sezon nie potrafił wybrać bramkarza numer jeden często rotując między dwójką zawodników.

Według La Gazzetty dello Sport i L’Equipe sytuacja zmieni się w sezonie 2022-23, gdy Donnarumma zostanie podstawowym golkiperem, natomiast Keylor Navas zostanie umieszczony na liście transferowej.

– Klub dokona wyborów. Mam świetne relacje z Keylorem, jesteśmy dwójką dobrych kolegów, rozumiemy sytuację, ale dla niego też było to trudne – powiedział Donnarumma w swoim ostatnim wywiadzie dla AFP w tym tygodniu.

Keylor Navas narzekał na rotacje kilka tygodni temu, kiedy powiedział, że rzeczy powinny się zmienić „w taki czy inny sposób” w następnej kampanii. Bramkarz przyznał, że jest szczęśliwy w Paryżu, ale najważniejsza jest dla niego regularna gra. Wygląda na to, że PSG podjęło swoją decyzję i to Donnarumma zostanie pierwszym wyborem, wypychając reprezentanta Kostaryki z klubu.

Zobacz również: Ancelotti ujawnił plany Hazarda. “Ma dużo motywacji”

Komentarze