Diego Costa blisko znalezienia nowego klubu

Diego Costa
Diego Costa fot. PressFocus

Diego Costa według doniesień Mundo Deportivo wkrótce może zasilić szeregi Benfiki Lizbona. Doświadczony napastnik pochodzenia hiszpańsko-brazylijskiego ma zasilić szeregi Orłów, mogąc liczyć jednocześnie na atrakcyjne wynagrodzenie.

Szykuje się koniec bezrobocia

Diego Costa od grudnia pozostaje bez klubu po tym, jak rozstał się z Atletico Madryt. Następstwem takiego stanu rzeczy było to, że zawodnik zrobił sobie przerwę w piłkarskiej i udał się do Brazylii. Tymczasem jego menedżer Jorge Mendes pracował nad znalezieniem mu nowego pracodawcy.

W ostatnim czasie pojawiały się głosy, sugerujące, że zawodnik był oferowany między innymi Olympique Marsylia. Przedstawiciele klubu z Ligue 1 nie byli jednak zainteresowani Diego Costą. Ostatecznie atak OM wzmocnił reprezentant Polski Arkadiusz Milik.

Diego Costa walczy o ostatni dobry kontrakt w karierze

Hiszpańscy dziennikarze podają natomiast, że poważnie zainteresowana pozyskaniem byłego zawodnika Los Colchoneros jest Benfica. Sternicy Orłów podobno oferują Diego Coście zarobki na poziomie trzech milionów euro za sezon. Piłkarz mógłby też liczyć na trzy miliony euro za sam podpis pod kontraktem. Na razie nie wiadomo, kiedy transakcja może zostać sfinalizowana.

Warto odnotować, że ofensywa Benfiki ostatnio została już wzmocniona. Do teamu z Lizbony dołączyli Darwin Nunez z Almerii oraz Luca Waldschmidt z Freiburga. Wymieniona dwójka piłkarzy kosztował Benfikę 39 milionów euro. Jak na razie zawodnicy strzelili łącznie 21 (12+9) goli, a ponadto zaliczyli 13 (9+4) asyst, mając na uwadze wszystkie rozgrywki.

Komentarze