Cristiano Ronaldo piłkarzem Manchesteru United

Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo Pressfocus

Nic już nie zatrzyma romantycznego powrotu Cristiano Ronaldo do Manchesteru United. Czerwone Diabły doszły do porozumienia z Juventusem, a także samym piłkarzem. Portugalczyk zaakceptował warunki kontraktu i lada dzień zjawi się na testach medycznych, po których złoży wyczekiwany podpis pod lukratywną umową.

  • Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United
  • Po ponad dekadzie Portugalczyk z powrotem założy koszulkę Czerwonych Diabłów
  • Każda ze stron doszła do porozumienia, więc nadszedł czas na załatwianie ostatnich formalności

Cristiano Ronaldo wraca do Manchesteru United

Kiedy do gry o podpis Cristiano Ronaldo wkroczył Manchester City, legendy Czerwonych Diabłów nie kryły swojego zaskoczenia. Ze strony Obywateli nie padły jednak żadne konkrety, co w przypadku ostatnich dni okna transferowego brutalnie wykorzystał Manchester United. Klubowe władze z Old Trafford w błyskawicznym tempie nawiązały kontakt z Jorge Mendesem i również szybko przedstawiły ofertę wykupu piłkarza oraz proponowanego kontraktu.

Co więcej, jeszcze w piątek rano z Portugalczykiem rozmawiał sam sir Alex Ferguson, który w dużej mierze przyczynił się do zmiany decyzji Ronaldo. Media twierdziły, że 36-latek był zdecydowany na przyłączenie do The Citizens. Wszystko zmieniło się właśnie po tym jak agent zawodnika rozpoczął rozmowy z United.

Cristiano Ronaldo zgodził się na dwuletnią umowę na mocy, której zarabiał będzie około 500 tyś. funtów tygodniowo. Natomiast Juventus otrzymał przy sprzedaży 23 mln euro. Zawodnik od razu wyraził chęć powrotu na Old Trafford, gdy tylko pojawiła się taka możliwość. Stąd też tak szybkie załatwienie sprawy pomiędzy wszystkimi stronami.

Trzeba przyznać, że romantyczny powrót stał się faktem i wszystko dzieje się na naszych oczach. Tego lata do Premier League zawitało wiele znakomitych osobistości. Czeka nas sezon pełen emocji oraz możemy być pewni, że wyścig o tytuł jeszcze nigdy nie był aż tak wyrównany.

Dla przypomnienia, Cristiano Ronaldo rozegrał w latach 2003-2009 dla Manchesteru United 292 spotkania. Łącznie we wszystkich rozgrywkach zdobył 118 goli oraz 69 asyst. Można powiedzieć, że po wielu latach w końcu wraca do domu, gdzie tak naprawdę wszystko się zaczęło.

Przeczytaj również: Manchester City wypadł z wyścigu o podpis CR7

Komentarze

Comments 13 comments

Cóż, spodziewałem się, że Ronaldo wyląduje w PSG, podejrzewam, że duet Ronaldo Messi byłby niewyobrażalnym hitem marketingowo-wizerunkowym.
Co do samego transferu mam mieszane uczucia. Z jednej strony wraca legenda klubu, z drugiej akurat atak chyba najmniej potrzebuje wzmocnień, w dodatku United ma w klubie już jednego bardzo doświadczonego napastnika o wielkich umiejętnościach do rotacji. Życzę powodzenia i liczę na lepszy sezon United.