COPE: Real Madryt akceptuje odejście Sergio Ramosa

Sergio Ramos
Sergio Ramos PressFocus

Hiszpański serwis COPE.es i związany z nim dziennikarz Siro Lopez przekonują, że przesądzony jest już los Sergio Ramosa. Real Madryt miał podjąć decyzję, że nie będzie prowadził z piłkarzem dalszych negocjacji i nie zaoferuje mu nowej umowy. Oznacza to, że Królewscy pogodzili się z jego odejściem.

Temat doświadczonego hiszpańskiego defensora nie schodził w ostatnich tygodniach z czołówek gazet. Jeśli wierzyć doniesieniom COPE.es, to w sprawie tej doszło w końcu do przełomu. Dziennikarz Siro Lopez dotarł bowiem do informacji z klubu, które świadczą o tym, że działacze mistrzów Hiszpanii są już pogodzeni ze stratą tego piłkarza. Sergio Ramos na pewno zmieni latem pracodawcę.

Piłkarz miał powiedzieć prezydentowi klubu, Florentino Perezowi, że “jego przyszłość znajduje się poza Madrytem”. Słysząc te słowa działacze Realu mieli zaniechać dalszych rozmów z zawodnikiem i jego agentem. Nie ma bowiem sensu zabiegać o kogoś, kto jasno daje do zrozumienia, że chce odejść.

Ramos w Manchesterze lub Paryżu?

Wśród marek, które poważnie interesują się pozyskaniem hiszpańskiego defensora są Paris Saint-Germain i Manchester United. W przypadku opuszczenia Santiago Bernabeu Ramos na pewno przeniesie się poza Hiszpanię.

Obecna umowa 34-latka wygasa już 30 czerwca, a to oznacza, że opuści on Real bez sumy odstępnego. Defensor ten przeniósł się do Madrytu w 2005 roku z innego klubu La Liga, Sevilli.

Komentarze