Chelsea bliska finalizacji transferu gwiazdy Napoli

Kalidou Koulibaly
Pressfocus Na zdjęciu: Kalidou Koulibaly

Aktualnym priorytetem Chelsea Londyn przed rozpoczęciem nowego sezonu jest pozyskanie środkowego obrońcy. Latem zespół opuścili Andreas Christensen i Antonio Ruediger, a niepewna wydaje się przyszłość Marcosa Alonso i Cesara Azpilicuety. Faworytem The Blues jest Kalidou Koulibaly, który chciałby latem odejść wreszcie z Napoli. Według Davida Ornsteina z The Athletic, angielski klub jest bliski finalizacji transferu Senegalczyka.

  • Chelsea latem opuściło dwóch podstawowych środkowych obrońców
  • Klub początkowo starał się o pozyskanie Matthijsa de Ligta, ale Holender doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium
  • The Blues skupili wobec tego swoją uwagę na Kalidou Koulibalym z Napoli

Koulibaly gotowy na zmianę otoczenia

Po odejściu Ruedigera i Christensena w formacji obronnej Chelsea Londyn powstała spora luka. Klub potrzebuje nowych środkowych obrońców, a jednym z faworytów do zasilenia The Blues jest Kalidou Koulibaly. Napoli jest niechętne do sprzedaży swojej gwiazdy, jednak Senegalczyk uznał, że potrzebuje zmiany otoczenia i jest otwarty na zmianę klubu.

Wcześniej Chelsea negocjowała z Matthijsem de Ligtem, jednak Holender skłania się bardziej ku propozycji Bayernu Monachium. Włodarze The Blues wobec tego postanowili odpuścić transfer i skupić się na innych opcjach. Kontrakt Koulibaly’ego wygasa wraz z końcem przyszłego sezonu, a zawodnik odrzucił ofertę nowej umowy. Napoli jest obecnie pod ścianą i nie chcąc stracić Senegalczyka za darmo prawdopodobnie zdecyduje się sprzedać go tego lata. 

David Ornstein z The Athletic poinformował, że Chelsea prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy z Napoli. Kwota operacji może opiewać na 40 milionów euro. Według dziennikarza, ogłoszenie porozumienia jest już tylko kwestią czasu. Koulibaly w Neapolu spędził ostatnie osiem lat kariery i zdążył sobie wyrobić opinię jednego z najlepszych defensorów w Serie A.

Zobacz: Utalentowany bramkarz z MLS blisko transferu do Chelsea

Komentarze