Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. Foto Olimpik

Cavani planem B dla Interu?

Fakt, że Inter Mediolan wciąż nie pozyskał Romelu Lukaku, czy Edina Dzeko sprawił, że działacze klubu z Lombardii zmieni kierunek swoich zainteresowań. Najnowsze doniesienia włoskich mediów wskazują, że na celowniku Nerazzurrich znalazł się Edinson Cavani.

Czytaj dalej…

SportItalia sugeruje, że koszty pozyskania wymienionych na wstępie piłkarzy mogą być dla Interu zbyt duże, co sprawia, że teraz na radarze mediolańczyków znalazł się inny piłkarz. Zresztą głos na temat całej sprawy zabrał dyrektor generalny mediolańczyków w osobie Beppe Marotty.

– Stworzyliśmy ciekawą ofertę dostosowaną do wartości transferu gracza, ale nie byliśmy w stanie zawrzeć umowy – rzekł sternik Nerazzurrich ws. Belga Lukaku.

– W każdym razie będziemy cały czas monitorować sytuację. Na rynku transferowym wszystko może się zdarzyć – dodał Marotta.

W kontekście reprezentanta Bośni i Hercegowiny w osobie Dzeko słychać głosy, że AS Roma oczekuje za swojego zawodnika 20 milionów euro. Tymczasem znany dziennikarz sportowy Alfredo Pedulla podaje, że Inter już przygotował plan B.

Na celowniku władz ekipy z miasta mody znalazł się Urugwajczyk Cavani. Napastnik Paris Saint-Germain w przeszłości grał już w Serie A, broniąc barw US Palermo i SSC Napoli. Zawodnik podobno już kontaktował się ze swoimi rodakami Diego Godinem i Matiasem Vecino, wypytując o życie w Mediolanie.

32-latek ma umowę z mistrzami Francji tylko do końca sezonu. W ostatniej kampanii zaliczył 33 spotkania, notując w nich 23 trafienia i dziewięć asyst.


Komentarze