Fabio Capello
Fabio Capello fot. UEFA

Capello: De Ligt w Juve? Sprawa mistrzostwa byłaby zamknięta

Ciekawego wywiadu udzielił były włoski szkoleniowiec – Fabio Capello. Stwierdził on, że jeśli Juventusowi uda się zakupić Matthijsa de LIgta, to mistrz Serie A będzie znany jeszcze przed rozpoczęciem nowego sezonu.

Czytaj dalej…

Media we Włoszech twierdzą, że Stara Dama jest bliska podpisania kontraktu z holenderskim obrońcą – Matthijsem de Ligtem. Fabio Capello, były opiekun m.in, Juventusu Realu Madryt, AS Romy czy Milanu, twierdzi, że ten transfer pozwoliłby wejść turyńskiemu klubowi na zupełnie nowy poziom.

– Jeśli Juve podpisze De Ligta to walkę o mistrzostwo w sezonie 2019/2020 w Serie A uważam za zakończoną – powiedział były włoski szkoleniowiec dla Corriere dello Sport.

– De Ligt jest najlepszym obrońcą młodego pokolenia. Wraz z nim Stara Dama wejdzie na jeszcze wyższym poziom. Inne włoskie zespoły starają się zbliżyć do nich, dzięki swoim ruchom na rynku transferowym, ale jeśli Holender przejdzie do Juve, to nie będą miały ponownie żadnych szans w tym wyścigu – dodał.

– Oczywiście mówiąc o tych zespołach mam na myśli Inter i Napoli. Inne ekipy we Włoszech nie liczą się w walce o mistrzostwo – podsumował Capello.

Komentarze