Kosztowali BVB 50 mln euro, teraz mogą odejść

Julian Brandt
Julian Brandt PressFocus

Borussia Dortmund jest gotowa na rozstanie podczas styczniowego okna transferowego z Julianem Brandtem i Nico Schulzem. Obaj zawodnicy otrzymali od klubu z Signal Iduna Park zielone światło na poszukiwanie sobie nowego klub – informuje Bid. Latem 2019 roku Borussia sprowadziła ich za łączną kwotę ponad 50 milionów euro.

Brandt do Borussii trafił przed sezonem 2019/20 z Bayeru Leverkusen. Schulz w Dortmundzie również wylądował w trakcie tego okna transferowego, przenosząc się z Hoffenheim. Za pierwszego z nich Borussia wyłożyła 25 milionów euro, natomiast drugi kosztował o 500 tysięcy euro więcej. Aktualne kontrakty obu zawodników obowiązują do czerwca 2024 roku.

Klub z Signal Iduna Park wiązał z nimi duże nadzieje, ale obaj nie zdołali ich spełnić. Brandt w zespole Borussii rozegrał do tej pory 46 spotkań w Bundeslidze, zdobywając trzy gole i notując dziewięć asyst. To jednak zdecydowanie słabsze liczby od tych, które pomocnik reprezentacji Niemiec notował w Leverkusen.

Jeszcze słabiej wygląda bilans Schulza. 27-letni obrońca w rozgrywkach niemieckiej ekstraklasy wystąpił w barwach BVB w tylko 16 spotkaniach, strzelając jednego gola. Na więcej nie pozwoliły mu nie tylko liczne problemy zdrowotne, ale przede wszystkim słaba forma.

Teraz przedstawiciele Borussii wysłali sygnał do innych klubów, że są otwarci na rozmowy w sprawie ewentualnych transferów. W Dortmundzie zdają sobie oczywiście sprawę, że w najbliższym czasie nie będą w stanie odzyskać zainwestowanych w Brandta i Schulza kwot. Są jednak gotowi zasiąść do stołu i rozważyć otrzymanie propozycje.

Po 14 ligowych kolejkach Borussia zajmuje dopiero czwarte miejsce w tabeli Bundesligi. W nadchodzący weekend czeka ją bardzo trudny wyjazdowy pojedynek RB Lipsk (sobota, 18:30).

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 9. stycznia 2021 18:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze