Rhain Brewster
Rhain Brewster fot. PressFocus

Brewster oficjalnie w Sheffield United. Transferowy rekord!

Zgodnie z zapowiedziami, Sheffield United sfinalizowało w piątek transfer Rhiana Brewstera. Klub z Bramall Lane potwierdził również, że sprowadzony z Liverpoolu napastnik to najdroższy piłkarz w historii klubu. 20-latek przeniósł się do Sheffield United za 23,5 miliona funtów.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, w umowie między klubami Liverpool zagwarantował sobie również 15 procent od przyszłego transferu oraz prawo pierwokupu piłkarza w ciągu najbliższych trzech lat.

Sheffield United najlepszą opcją dla Brewstera

Brewster, który do tej pory nie miał okazji do występów w Premier League, ma nadzieję, że w zespole Sheffield United potwierdzi wysoką formę strzelecką, którą w poprzednim sezonie prezentował na boiskach Championship. Podczas wypożyczenia do Swansea City rozegrał 22 spotkania, 11 razy wpisując się na listę strzelców.

– Dobrze jest być tutaj. Było kilka drużyn, które były mną zainteresowane, ale w tej chwili Sheffield United jest dla mnie najlepszą opcją. Klub cały czas się rozwija, w poprzednim sezonie zajął dziewiąte miejsce i mam nadzieję, że w tym sezonie będzie jeszcze lepiej. Być może uda mi się zdobyć kilka bramek, będę ciężko pracował i starał się pomóc drużynie zająć w tym roku jeszcze wyższą lokatę – powiedział Brewster, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

– Poprzedni sezon był dla mnie dobrym rozwiązaniem. Czułem, że potrzebuję regularnych występów i zdobyłem 11 bramek w 22 spotkaniach, co było dla mnie świetnym wynikiem. Nie zamierzam się jednak nad tym rozwodzić, mamy nowy sezon i chcę pokazać co potrafię zdobywając bramki dla Sheffield United – dodał utalentowany napastnik.

Klopp nie postawił na 20-latka

Utalentowanemu napastnikowi nie udało się przekonać do siebie menedżera The Reds Juergena Kloppa. W pierwszej drużynie Liverpoolu zadebiutował we wrześniu ubiegłego roku, pojawiając się na boisku podczas pucharowego meczu z Milton Keynes Dons. Był to jeden z zaledwie czterech występów Brewstera w zespole z Anfield Road.

Komentarze